• 2013-02-09

One i my w Teatrze Syrena

3 marca w Teatrze Syrena w Warszawie odbędzie się premiera spektaklu One i my w reżyserii Zbigniewa Lesienia. Przedstawienie nawiązuje do najlepszych tradycji kabaretu aktorskiego, który niesłusznie został zapomniany.

„One i my", reż. Zbigniew Lesień, Teatr Syrena, Warszawa, plakat (źródło: materiał prasowy)

„One i my", reż. Zbigniew Lesień, Teatr Syrena, Warszawa, plakat (źródło: materiał prasowy)

One i my będzie pierwszą produkcją zrealizowaną w ramach projektu Syrena Impresariat, w którym teatr otwiera się na pomysły i spektakle zewnętrzne. Producentem najnowszej premiery jest agencja artystyczna Księżyc w misce, której założycielem jest znany i lubiany aktor Michał Lesień-Głowacki. Autorem scenariusza jest Ryszard Marek Groński, którego czytelnicy pokochali za wspaniałe felietony, monologi, komedie i sztuki teatralne. Tym razem skomponował zabawną opowieść o charakterach damskich i męskich opierającą się na tekstach przedwojennych autorów.

Doskonałe teksty kabaretowe oraz przedwojenne przeboje w wykonaniu plejady gwiazd z całą pewnością spodobają się stęsknionym za takim repertuarem widzom. Przedstawienie będzie jednak nawiązywać do współczesności, bowiem tematyka damsko-męskich relacji nigdy się nie starzeje! Malownicza stylistyka lat dwudziestych i trzydziestych, doda przedstawieniu elegancji i klasy. Nikt tylko TySam mi mówiłeś, Wspomnij mnie, Słomiany wdowiec, czy Ach te baby, to tylko niektóre szlagiery polskiej piosenki kabaretowej, które będzie można usłyszeć podczas przedstawienia. Wszystko skąpane w doskonałej muzyce granej na żywo przez znakomitych muzyków.

W spektaklu występują: Grażyna Barszczewska/Ewa Makomaska, Anna Guzik/Ewa Kuklińska, Andrzej Deskur/Przemysław Glapiński/Tomasz Stockinger, Michał Konarski/ Jacek Wójcicki/Wojciech Wysocki, Zbigniew Lesień/Albert Osik.

Zbigniew Lesień to znany i lubiany aktor i reżyser teatralny. Zagrał ponad sto ról teatralnych i filmowych. Wyreżyserował kilkanaście spektakli teatralnych a także telewizyjnych programów rozrywkowych oraz reportaży. Dwukrotnie został laureatem prestiżowej nagrody aktorskiej przyznawanej na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych za role Jaszy w Sztukmistrzu z Lublina i McMurphyego w spektaklu Lot nad kukułczym gniazdem. Wyreżyserowane przez niego przedstawienie Antygona w Nowym Jorku zostało uhonorowane prestiżową nagrodą krytyków teatralnych za Najlepszy Spektakl Roku 1996. W dorobku reżyserskim ma również spektakle: Farrago, Polowanie na Kaczki, Cud na Greenpoincie, Łysa śpiewaczka, Parady czy Śluby panieńskie.

One i my, reż. Zbigniew Lesień
Premiera: 3 marca 2013 roku
Teatr Syrena
Warszawa

1 komentarz do artykułu “One i my w Teatrze Syrena”

 1. PaweL

  Słodka żenada :)
  Kabaret starszych pań :)
  Panowie śpiewają o powabach 60 letnich Pań :)
  60 letnia pani planuje zdradzić męża, całe szczęście, że nie ze mną :)
  Chyba rozpocznę oglądanie polskich seriali w TV, bo ponoć tam występuje młode pokolenie ładniutkich aktorek :)

Dodaj komentarz