• 2013-02-09

Monika Szewczyk o świecie na blogu w DSH

12 lutego w Domu Spotkań z Historią w Warszawie Monika Szewczyk poprowadzi spotkanie z z autorami blogów pt. Świat na blogu. Uczestnikami będą Alek Nowak, Światosław Wojtkowiak, Anna Górnicka, Marcin Jamkowski.

Fot. Alek Nowak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Alek Nowak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Blog – dzisiaj obowiązkowy punkt na mapie wirtualnego świata. Nieformalne okno na świat, pełne osobistych przemyśleń, uwag, komentarzy, zdjęć i fotoreportaży. Profesjonalni fotografowie i amatorzy coraz śmielej publikują swoje prace na blogach, tworząc wirtualne galerie sztuki i dokumentując otaczającą ich rzeczywistość. Czy wiemy jaki wpływ na fotografię wywarł Internet? Czy umiemy odnaleźć się w gęsto utkanej sieci blogów? Jak upowszechnienie medium fotografii zmieniło oblicze fotoreportażu?

Fot. Światosław Wojtkowiak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Światosław Wojtkowiak (źródło: materiały prasowe organizatora)

W spotkaniu udział wezmą autorzy blogów:

Alek Nowak – traktuje bloga jako platformę swojej fotografii. Aparat nosi cały czas ze sobą, fotografuje w miejscu gdzie żyje – Dublinie. Podróżował po Zachodniej Afryce (Burkina Faso, Mali, Ghana) oraz po Europie.

Światosław Wojtkowiak – podróżnik i fotograf. Laureat Grand Prix konkursu fotograficznego National Geographic. Publikował m.in. w Newsweeku i CNN Traveller. Eksploruje światy cyganów, szaleńców, włóczęgów, nomadów…..

Anna Górnicka – wraz z Jakubem Górnickim prowadzi bloga Podrożniccy.com. Dziennikarze i poszukiwacze przygód. W lutym 2012 wyruszyli w podróż „Szukając Witkacego” na Sri Lankę, do Australii i Petersburga. W listopadzie 2012 wysłali swój stary telefon dookoła świata i zajęli pierwsze miejsce w rankingu blogów podróżniczych magazynu Press.

Marcin Jamkowski – dziennikarz i fotograf. Uczestniczył w wyprawach do Afryki, Źródeł Amazonki, Belize, USA, Korei, Rosji i zachodniej Europy. Jego najbardziej znany reportaż – o wraku Steubena – został opublikowany w National Geographic na całym świecie w ponad 20 językach.

Rozmowę poprowadzi Monika Szewczyk z Zakładu Fotografii Prasowej, Reklamowej i Wydawniczej UW i agencji Napo Images. Spotkanie towarzyszy prezentowanej w Domu Spotkań z Historią wystawie Świat Sławnego. Warszawa, Polska, Europa w latach 50. na zdjęciach Władysława Sławnego. W trakcie spotkania będzie można zobaczyć zdjęcia Władysława Sławnego m.in. z Jugosławii i Holandii.

Świat na blogu
Spotkanie odbędzie się 12 lutego 2013 roku o godzinie 18.00
Dom Spotkań z Historią
ul. Karowa 20
Warszawa

Dodaj komentarz