• 2013-02-07

Nimfomanka – pierwsze zdjęcie z filmu

Producenci filmu Nimfomanka Larsa von Triera ujawnili pierwsze zdjęcie z jednego z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku. Widać na nim kobietę leżącą na ziemi w zaułku ulicy.

„Nimfomanka”, reż. Lars von Trier - kadr z filmu (źródło: materiały prasowe)

„Nimfomanka”, reż. Lars von Trier - kadr z filmu (źródło: materiały prasowe)

Kadr ten jest podobno ujęciem otwierającym nowy film autora Antychrysta i Melancholii.

W Nimfomance, do której zdjęcia właśnie się zakończyły, wystąpi ponad 60 aktorów z całego świata. Tym razem u von Triera pojawią się m.in. Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgård, Shia LaBeouf, Jamie Bell, Christian Slater, Jean-Marc Barr, Connie Nielsen, Willem Dafoe, Udo Kier, a także Uma Thurman.

Nimfomanka ma być opowieścią o erotycznym życiu kobiety, od urodzenia do 50. roku życia, przedstawioną z punktu widzenia głównej bohaterki Joe (Charlotte Gainsbourg), która uważa siebie za nimfomankę. Pewnego zimowego wieczoru stary kawaler, Seligman (Stellan Skarsgård), znajduje ją na ulicy półprzytomną i pobitą. Zabiera Joe do mieszkania, gdzie opatruje jej rany i próbuje wyjaśnić co się stało. Kobieta opowiada mu złożoną z 8 rozdziałów historię swojego bujnego życia, bogatego w związki i zazębiające się przypadki.

Informacje dochodzące z planu Nimfomanki każą przypuszczać, że będzie to nie tylko jeden z najbardziej kontrowersyjnych filmów w karierze Larsa von Triera, ale jeden z najbardziej kontrowersyjnych w historii kina w ogóle.

Nimfomanka, reż. Lars von Trier
Premiera: 2013 rok
Dystrybucja: Gutek Film

Dodaj komentarz