• 2013-02-06

Michał Rzepka i Spowiedź Śpiącej Królewny w Olsztynie

17 lutego na Scenie Margines Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie odbędzie się premiera spektaklu Spowiedź Śpiącej Królewny, którego reżyserem jest Michał Rzepka. Sztuka oparta jest na powieści Mariusza Sieniewicza.

„Spowiedź Śpiącej Królewny”, reż. Michał Rzepka - plakat (źródło: materiały prasowe)

„Spowiedź Śpiącej Królewny”, reż. Michał Rzepka - plakat (źródło: materiały prasowe)

Spowiedź Śpiącej Królewny, to monodram w wykonaniu Joanny Fertacz, który opowiada historię Emi – cierpiącej na narkolepsję czterdziestoletniej singielki uwikłanej w żenujące związki z mężczyznami.

Scenografią i kostiumami zajmuje się Łukasz Trzciński, a muzykę do spektaklu komponuje Rafał Gajewski.

Mariusz Sieniewicz – pisarz, autor książek: Prababka, Czwarte niebo, Żydówek nie obsługujemy, Rebelia. Miasto Szklanych Słoni i Spowiedź Śpiącej Królewny. Trzykrotny finalista Paszportów Polityki, dwukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej NIKE. Laureat Nagrody Literackiej Warmii i Mazur za rok 2010.

Joanna Fertacz – aktorka z 30-letnim stażem scenicznym. Pracowała w kilku teatrach w Polsce, a od 1990 roku rozwija swój kunszt aktorski na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Laureatka wielu konkursów i plebiscytów na najlepszą kreację sceniczną. Występuje też w realizacjach filmowych i telewizyjnych.

Michał Rzepka – reżyser teatralny, wykładowca praktyki i teorii teatralnej. Spektakle teatralne Michała Rzepki zdobyły wiele nagród, a ich prezentacje miały miejsce m.in. w Teatrze Małym, na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Maski w Poznaniu, Łódzkich Spotkaniach Teatralnych, Teatrze Studyjnym i Teatrze Nowym w Łodzi czy w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Łukasz Trzciński – malarz i scenograf, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uczestnik kilkunastu wystaw zbiorowych, m.in. Praskie Quadriennale ’07 The Birds/ Scenofest oraz Według Wyspiańskiego – Prof. Kreutz Majewski i jego studenci (Warszawa). Debiut teatralny: Lisistrata Aristophanes, Chalkanor Theatre Group, Dali/Nikosia,(Cypr), 2010. Współpracował przy ok. 25 produkcjach dla teatru, opery, filmu, TV.

Rafał Gajewski – wokalista (dePOLIS, Zespół Muzyki Północno-wschodniej i Popołudniowej ProForma), klawiszowiec (KOFEiNA, Enej, Shannon), kompozytor, autor tekstów, muzyk sesyjny, nauczyciel śpiewu oraz gry na instrumentach klawiszowych. Jako kompozytor i pedagog współpracuje z olsztyńskim Teatrem im. Stefana Jaracza. Współpracuje z Cezarym Makiewiczem oraz zespołem Babsztyl.

Spowiedź Śpiącej Królewny, reż. Michał Rzepka
Premiera: 17 lutego 2013 roku
Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie

Dodaj komentarz