Marta Kowalewska o tkaninie jutra

11 lutego w Galerii Arsenał w Białymstoku Marta Kowalewska poprowadzi wykład pt. Tkanina jutra narodziła się w Polsce. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu Czy sztuka jest potrzebna i dlaczego.

Izabela Marcjan, „Tkanina strukturalna”, wystawa w Galerii Arsenał w Białymstoku (źródło: materiały prasowe organizatora)

Izabela Marcjan, „Tkanina strukturalna”, wystawa w Galerii Arsenał w Białymstoku (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marta Kowalewska – historyk sztuki, doktorantka Instytutu Sztuki PAN. Prowadzi badania nad wpływem idei Strzemińskiego na środowisko artystyczne Łodzi. Od wielu lat interesuje się historią i rozwojem tkaniny unikatowej. W 2012 r. była stypendystką fundacji Pro Helvetia przygotowując tekst o genezie sukcesu polskich artystów sztuki włókna na forum lozańskiego Biennale. Autorka cyklu wywiadów z wybitnymi polskimi artystami m.in. ze Stefanem Gierowskim, Wojciechem Fangorem, Stanisławem Fijałkowskim, Romanem Opałką, Gustawem Zemłą i wieloma innymi w magazynie Art&Business w latach 2006-2011. Pisze teksty krytyczne publikowane na łamach prasy fachowej oraz w katalogach. Prowadzi prace leksykograficzne dla Allgemeines Künstlerlexikon. Organizuje wystawy sztuki współczesnej głównie z zakresu malarstwa i rzeźby. Była członkiem jury konkursów w artystycznych, m.in. międzynarodowego Festiwalu Sztuki w Krakowie.

Marta Kowalewska, Tkanina jutra narodziła się w Polsce
Cykl Czy sztuka jest potrzebna i dlaczego
Wykład odbędzie się 11 lutego 2013 roku o godzinie 18.00
Galeria Arsenał
ul. Mickiewicza 2
Białystok

Dodaj komentarz