Łazienki Królewskie – uchwyć cztery pory roku

Od 4 lutego można wysyłać prace na całoroczny konkurs fotograficzny Łazienki Królewskie – Cztery Pory Roku. Wyróżnione prace zaprezentowane zostaną w Galerii Plenerowej w Warszawie w pierwszym kwartale 2014 roku na pokonkursowej wystawie. Ponadto laureaci wezmą udział w warsztatach fotograficznych pod okiem Mistrza – Czesława Czaplińskiego. Konkurs trwa do 15 listopada.

„Łazienki Królewskie – Cztery Pory Roku”, konkurs fotograficzny (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Łazienki Królewskie – Cztery Pory Roku”, konkurs fotograficzny (źródło: materiały prasowe organizatora)

Celem konkursu jest propagowanie sztuki fotografowania poprzez odkrywanie wyjątkowych miejsc, podkreślających niepowtarzalny charakter Łazienek Królewskich. Do udziału zapraszamy zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.  Aby wziąć udział w konkursie, należy zarejestrować się na stronie www.lazienki-krolewskie.pl w zakładce Konkurs Fotograficzny: Łazienki Królewskie – Cztery Pory Roku, wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz opublikować swoje prace.

Zwycięzców konkursu wyłoni Jury, w składzie:

  • Tadeusz Zielniewicz – dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie;
  • Czesław Czapliński – artysta fotograf, dziennikarz, autor filmów dokumentalnych;
  • Franciszek Maśluszczak – artysta malarz, rysownik, grafik;
  • Paweł Pierściński – artysta fotograf, autor ponad 200 wystaw o tematyce krajobrazu;
  • Andrzej Strumiłło – artysta malarz, grafik, rzeźbiarz, fotograf, poeta, pisarz, scenograf.

Zalogowani uczestnicy mogą głosować na zdjęcia innych osób, biorących udział w konkursie. Na bieżąco prezentowane będą rankingi najlepiej ocenianych zdjęć w danym miesiącu i w poszczególnych porach roku. Zdjęcie miesiąca oraz zdjęcie pory roku wybierane będzie na podstawie liczby głosów użytkowników.

Nagrodzone zdjęcia zaprezentowane zostaną w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Laureaci wezmą również udział w warsztatach fotograficznych prowadzonych pod okiem Mistrza – Czesława Czaplińskiego, a także otrzymają albumy fotografa – Łazienki Królewskie w Warszawie – Cztery Pory Roku.

Łazienki Królewskie – Cztery Pory Roku
Konkurs rozpoczął się 4 lutego 2013 roku
Prace można wysyłać do 15 listopada 2013 roku
Galeria Plenerowa, Muzeum Łazienki Królewskie
Warszawa

Dodaj komentarz