• 2013-02-04

Plac Zabaw Arsenał w nowej odsłonie

7 lutego o godz. 18.00 Galeria Arsenał w Białymstoku zaprasza na uroczyste otwarcie Placu Zabaw Arsenał w nowej odsłonie, która powstała we współpracy z projektantami z grupy AZE design.

AZE design, wstępny szkic przebudowy sali Placu Zabaw Arsenał (źródło: materiały prasowe)

AZE design, wstępny szkic przebudowy sali Placu Zabaw Arsenał (źródło: materiały prasowe)

Plac Zabaw Arsenał to wielopłaszczyznowy program edukacyjny, skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych, realizowany pod tą nazwą od 2006 roku. Plac Zabaw Arsenał to przede wszystkim platforma do twórczego i niekonwencjonalnego kontaktu z artystami i dziełami sztuki. Co roku, w organizowanych przez nas wydarzeniach edukacyjnych uczestniczy kilka tysięcy osób.

Projekt odświeżenia sali edukacyjnej Galerii Arsenał był planowany od kilku lat. W 2012 r. doszło do współpracy pomiędzy Arsenałem a designerami z grupy AZE design, czego wynikiem było nowe spojrzenie na zagospodarowanie sali Placu Zabaw Arsenał. Zaprojektowano salę edukacyjną dostosowując ją do potrzeb odbiorców. Zachowując prostotę i otwartość, przestrzeń edukacyjna zyskała nowe funkcjonalności. Zaplanowano m.in. kameralną mini-czytelnię z dostępem do publikacji o sztuce, pierwsze tego typu miejsce w Białymstoku. Unikalne fotele i stolik do mini-czytelni zaprojektowała Karolina Maksimowicz z Przetwórni Meblowej Białystok. Stworzone zostało także miejsce do przechowywania materiałów edukacyjnych na warsztaty, stanowisko komputerowe, przestrzeń na projekcje filmów i wykłady.

Materiały potrzebne do wykonania projektu zabudowy sali edukacyjnej Placu Zabaw Arsenał zapewnił Pfleiderer Grajewo S.A.

Otwarcie Placu Zabaw Arsenał w nowej odsłonie 
7 lutego 2013, godz. 18.00-20.00
Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2
Białystok

Dodaj komentarz