• 2013-02-02

XV Festiwal Oblicza Teatru w Polkowicach

Od 23 lutego do 24 marca potrwa XV Festiwal Oblicza Teatru w Polkowicach. Patronat honorowy nad Festiwalem objął w tym roku Jerzy Trela.

XV Festiwal „Oblicza Teatru” w Polkowicach - plakat (źródło: materiały prasowe)

XV Festiwal „Oblicza Teatru” w Polkowicach - plakat (źródło: materiały prasowe)

W Nurcie Głównym XV Festiwalu Oblicza Teatru znajdzie się czternaście spektakli w gwiazdorskich obsadach. Na polkowickiej scenie obejrzeć będzie można m.in. Się kochamy ALE!Teatru z Warszawy z Edytą Olszówką, Lesławem Żurkiem i Rafałem Cieszyńskim, O północy przybyłem do Widawy, czyli Opis obyczajów III Teatru IMKA z Warszawy z Tomaszem Karolakiem, Magdaleną Boczarską i Mikołajem Grabowskim , czy Fredro dla dorosłych – Mężów i Żon Teatru 6.piętro, w którym wystąpią: Jolanta Fraszyńska, Joanna Liszowska i Michał Żebrowski.

Kunszt aktorski patrona honorowego Festiwalu publiczność będzie miała okazję podziwiać dwukrotnie. Jerzy Trela najpierw zaprezentuje się w spektaklu Wariacje Tischnerowskie. Kabaret Filozoficzny Teatru Stu z Krakowa, a następnie podczas wieczoru poetyckiego wygłosi fragmenty swoich najsłynniejszych ról teatralnych, m.in ze spektakli Dziady i Wyzwolenie. Będzie się można także zapoznać z dorobkiem filmowym tego wybitnego aktora. Polkowickie Kino na czas trwania Festiwalu włączy do swojego repertuaru filmy z udziałem Jerzego Treli, m.in. Skorumpowanych i Zakochanego Anioła.

Na polkowickiej scenie spektakle zaprezentują ponadto Teatr Polski ze Szczecina, Teatr Polski z Bielska-Białej, Teatr im. A. Mickiewicza z Częstochowy, Teatr Scena Prezentacje z Warszawy, Teatr im. S. Jaracza z Łodzi.

Wyjątkowym wydarzeniem w ramach XV Festiwalu Oblicza Teatru będzie premiera spektaklu Lustro Leszka Mądzika i Sceny Plastycznej KUL.

W programie Festiwalu nie zabraknie także spektakli dla dzieci i młodzieży, konkursów teatralnych i wystaw.

XV Festiwal Oblicza Teatru w Polkowicach
Od 23 lutego do 24 marca 2013 roku
Polkowice

Dodaj komentarz