• 2013-01-31

Thriller Polowanie Thomasa Vinterberga już w marcu

Od 15 marca na ekranach kin można będzie oglądać film Polowanie, którego reżyserem jest Thomas Vinterberg. Film uhonorowany został Europejską Nagrodą Filmową za najlepszy scenariusz roku 2012.

„Polowanie”, reż. Thomas Vinterberg - kadr z filmu (źródło; materiały prasowe)

„Polowanie”, reż. Thomas Vinterberg - kadr z filmu (źródło; materiały prasowe)

Niewinne kłamstwo małoletniej podopiecznej zmienia życie nauczyciela z prowincji w piekło. Mężczyzna staje się celem nagonki lokalnej społeczności, która z góry uznaje go winnym i postanawia na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość.

To historia człowieka schwytanego w pułapkę współczesnej cywilizacji. Niezależnie od tego, co ma na swoją obronę, jego argumenty są odbierane niczym tania wymówka. Cokolwiek powie, brzmi źle. Cokolwiek zrobi, budzi wrogość i niepokój. Czasami wydawało mi się, że wcielam się w bohatera niepublikowanej powieści Franza Kafki.

Mads Mikkelsen, odtwórca głównej roli

Thriller Thomasa Vinterberga, z poruszającą i zapadającą w pamięć rolą Madsa Mikkelsena, był jedną z największych sensacji ostatniej edycji MFF w Cannes, zdobywając trzy nagrody: dla najlepszego aktora, Jury Ekumenicznego oraz Vulcain Prize za zdjęcia Charlotte Bruus Christensen. Polowanie jest laureatem British Independent Film Award dla najlepszego filmu zagranicznego, Nagrody Publiczności MFF w Vancouver, zostało też nominowane do BAFTA w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

Obsada: Mads Mikkelsen (Casino Royale, Kochanek królowej, Jabłka Adama, Tuż po weselu), Alexandra Rapaport (Klejnoty koronne, Selma), Thomas Bo Larsen (Moja droga Wendy, Festen), Anne Louise Hassing (Idioci, Rodzina).

Scenariusz do filmu napisali: Thomas Vinterberg i Tobias Lindholm.

Polowanie, reż.  Thomas Vinterberg
Premiera: 15 marca 2013 roku
Dystrybucja: Kino Świat

Dodaj komentarz