• 2013-01-31

Pożegnanie karnawału – gala operetkowa

8 lutego w sali Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku odbędzie się ostatni w tym roku koncert karnawałowy – gala operetkowa. Wystąpią Agnieszka Tomaszewska i Jacek Laszczkowski.

Agnieszka Tomaszewska (źródło: materiały prasowe)

Agnieszka Tomaszewska (źródło: materiały prasowe)

Podczas koncertu wystąpią Agnieszka Tomaszewska (sopran) i Jacek Laszczkowski (tenor), którzy wykonają znane arie operetkowe solo i w duecie. Towarzyszyć im będzie orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica pod batutą Bohdana Jarmołowicza.

Agnieszka Tomaszewska ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku, gdzie obecnie jest doktorantką. Studiowała również w Wiedniu na Uniwersytecie Muzycznym w klasie prof.  Heleny Łazarskiej. Artystka prowadzi aktywną działalność koncertową w kraju i za granicą. Debiutowała na scenie Schlosstheater Schönbrunn w Wiedniu partią Armidy (Rzekoma Ogrodniczka) w roku 2005. Jest laureatką licznych konkursów w kraju i zagranicą.

Jacek Laszczkowski poza śpiewem zajmuje się również aktorstwem (zagrał m.in. w filmach Krzysztofa Zanussiego i Małgorzaty Szumowskiej). Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Warszawie. Koncertuje zarówna w kraju, jak i za granicą. Od kilku lat odnosi także sukcesy jako sopranista (w 2007 roku telewizja Arte nakręciła film-portret o Jacku Laszczkowskim pt. Głos z Niebios).

Pożegnanie karnawału – gala operetkowa
8 lutego 2012 roku, godz.19.00
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku

Dodaj komentarz