• 2013-01-31

Kraftwerk w Polsce

28 czerwca w ramach Malta Festival w Poznaniu wystąpi zespół Kraftwerk. Będzie to pierwszy koncert w Polsce, któremu towarzyszyć będą technologie 3D.

Kraftwerk (źródło: materiały prasowe)

Kraftwerk (źródło: materiały prasowe)

Kraftwerk to legenda współczesnej muzyki. Zespół stworzył zupełnie nowy język muzyczny i odegrał fundamentalną rolę nie tylko w rozwoju muzyki elektronicznej, ale również takich gatunków jak synth pop, elektrofunk, hip hop, techno, industrial, new wave i im pokrewnych. Albumy Autobahn (1974), Trans-Europe Express (1977), The Man-Machine (1978), Computer World (1981), Tour de France Soundtracks (2003) czy Minimum-Maximum (2005) są konsekwentnym świadectwem nowatorstwa, wizji i odwagi zespołu w kreowaniu oryginalnych, przełomowych, zapładniających wyobraźnię obrazów dźwiękowych i zmieniających zastaną rzeczywistość muzycznych eksperymentów.

Do inspiracji twórczością Kraftwerka przyznają się tak różnorodni muzycy i zespoły jak David Bowie, Joy Division, New Order, Ultravox, The Human League, Gary Numan, Visage, Depeche Mode, John Foxx, OMD, Soft Cell, Eurythmics, Laibach, Cybotron, Afrika Bambaataa czy Moderat i Aphex Twin.

Warto podkreślić, że w tym roku zespół Kraftwerk wystąpi jedynie w czterech miastach. Właśnie zakończyła się seria dziesięciu entuzjastycznie przyjętych koncertów w Düsseldorfie, a między 6 i 14 lutego muzycy zagrają osiem koncertów w najsłynniejszej galerii sztuki współczesnej w Wielkiej Brytanii – londyńskiej Tate Modern. Przed przyjazdem na Malta Festival Poznań pojawią się jeszcze tylko w Barcelonie. Ich poznański występ będzie jedynym w tej części Europy. Będzie też pierwszym koncertem w Polsce, któremu towarzyszyć będą wizualizacje w technologii 3D.

Kraftwerk
28 czerwca 2013 roku
Malta Festival Poznań

Dodaj komentarz