• 2013-01-31

Budynki nieprzystosowane – dyskusja

31 stycznia o godz. 18.30 w Artetece Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie, w ramach cyklu Spotkania z architekturą, odbędzie się dyskusja pt. Budynki nieprzystosowane.

Małopolski Ogród Sztuki, proj. Ingarden & Ewy Architekci, fot. Krzysztof Ingarden (źródło: materiały prasowe biura)

Małopolski Ogród Sztuki, proj. Ingarden & Ewy Architekci, fot. Krzysztof Ingarden (źródło: materiały prasowe biura)

Budynki nieprzystosowane to temat kolejnej dyskusji w ramach cyklu Spotkania z architekturą. Niedokończony nigdy wysokościowiec NOT-u tzw. szkieletor, gmachy dawnych hoteli Forum i Cracovia łączy wiele, przede wszystkim trudne czasy i ustrój, w których powstawały oraz wielkie ambicje jakie przyświecały ich fundatorom oraz architektom.

Wszystkie one są dziś także zupełnie nieprzystosowane do bieżącej sytuacji rynkowej. Zarówno fizycznie jak i funkcjonalnie. Budowane według innych niż obecnie obowiązujące normatywów stały się dla wielu wyłącznie uciążliwym dziedzictwem PRL-u. Czekają aż ktoś nada im drugie życie, z trudem opierając się niszczącej sile czasu.

Miejscy planiści szukają dla nich nowych funkcji w dokumentach planistycznych gminy, a inwestorzy piszą dla nich własne scenariusze. Jaka czeka je przyszłość? O tym chcemy rozmawiać z ich autorami i nowymi właścicielami, a także z gospodarzami miasta odpowiedzialnymi za tworzenie miejscowych planów zagospodarowania.

Goście:

  • Krzysztof Ingarden, Ingarden&Ewý Architekci
  • Marek Dunikowski, DDJM Biuro Architektoniczne
  • Krzysztof Leśnodorski, architekt
  • Elżbieta Koterba, wiceprezydent Krakowa ds. Rozwoju Miasta
  • Szymon Duda, deweloper GD&K Group
  • Krzysztof Giemza, Echo Investment

Spotkania z architekturą: Budynki nieprzystosowane
31 stycznia 2013 r., godz. 18.30
Arteteka, Małopolski Ogród Sztuki
Kraków

Dodaj komentarz