• 2013-01-31

Wystawa Boardercross w Concordia Design

31 stycznia o godz. 19.00 poznańskie Concordia Design zaprasza na wernisaż wystawy łączącej design, grafikę, muzykę, sporty ekstremalne i malarstwo: Boardercross Jacques’a Gassmanna.

Wystawa „Boardercross” w Concordia Design (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa „Boardercross” w Concordia Design (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas wystawy Boardercross będzie można poznać twórczość niemieckiego malarza, performera i kompozytora Jacques’a Gassmanna, którego do współpracy zaprosiły projektantka Mia Szymczak oraz windsurferka i snowboardzistka Ewa Białkowska, twórczynie marki Silicone Wave (snow i surf bandsy – czyli eko biżuteria dla niepokornych). Wystawę będzie można oglądać w Concordia Design do 3 lutego.

Wystawa Boardercross pokazuje efekty przenikanie się różnych dziedzin projektowania. Efektem jest limitowana kolekcja bandsów na rękę, grafiki i plakaty, deski snowboardowe, na które przeniesione zostały dzieła apart of me Jacquesa Gassmanna, czy nawet papierowe obrusy inspirowane jego malarstwem.

Z takiej multidyscyplinarnej mieszanki powstało coś w pełni nowego w swojej symbiozie. Jest to tworzywo cieszące wszystkich, dla których sporty ekstremalne są sposobem na życie, wręcz w mistycznym tego słowa znaczeniu

– Ewa Białkowska, współtwórczyni i pomysłodawczyni wystawy

Podczas wystawy będzie można kupić większość prezentowanych prac: obrazów, plakatów i grafik, a także specjalnie przygotowaną na tę okazję limitowaną edycję art bands’ów z nadrukowanymi obrazami Jacguesa Gassmanna.

Organizatorem wydarzenia jest Silicone Wave – Mia Szymczak i Ewa Białkowska, które oprócz Artysty, zaprosiły także do projektu Boardercross młodych grafików, którzy tworzą na co dzień historyjki na surf i snow bandsach. W realizację wystawy zaangażowała się drukarnia Concordia Print, która przeniosła prace na różne możliwe materiały, a Concordia Design udostępniła swoją niezwykłą przestrzeń do zaprezentowania całości zrealizowanego projektu.

Całe wydarzenie muzycznie wspierać będzie TTK Collective.

Jaques Gassmann tworzy w wielowarstwowej technice malarskiej ogrody. Po raz pierwszy zaprezentował ją w 1993 roku. Od tego momentu, technika stała się znakiem rozpoznawczym artysty. Dzieła Gassmanna wystawiane były na wielu międzynarodowych Targach Sztuki – m. in. w ART MIAMI, na Targach w Bolonii i Los Angeles. Wiele jego obrazow ma tematykę religijną. Jego fantastyczne duchowe prace zdobią ściany i sklepienia wielu kościołów, m.in. w Wurzburgu.

Rok 2013 jest dla Gassmanna szczególnym, ze względu na obchodzone przez niego pięćdziesiąte urodziny. Z tej okazji prace artysty będzie można obejrzeć na dużej wystawie w Fu Xin Gallery w Szanghaju, z kolei w marcu pokaże kolejny wielkoformatowy obraz na szkle – tym razem na 27. piętrze Hotelu Westin w Lipsku.

Boardercross
31 stycznia – 3 lutego 2013 r.
Concordia Design
Poznań

Dodaj komentarz