Skwer w Pawilonie

Od 2 lutego do 3 marca Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Skwer Sportów Miejskich zapraszają do wizyty na Skwerze w Pawilonie.

Skwer w Pawilonie, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Skwer w Pawilonie, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ten eksperymentalny projekt integruje pozornie odległe dyscypliny: sztukę, architekturę, design i sport, które w wielkomiejskiej przestrzeni tworzą bogatą i zróżnicowaną kulturę uliczną. Skwer w Pawilonie to prototypowa instalacja architektoniczna wspierająca pozytywne interakcje wszystkich pokoleń mieszkańców miasta oraz służąca zaprezentowaniu twórczości entuzjastów różnego rodzaju aktywności miejskich – tańca ulicznego, deskorolki czy parkouru.

Publiczność staje się aktywnym użytkownikiem przestrzeni pawilonu, a architektura Skweru może służyć jako miejsce spotkań i wypoczynku, ale i jako scena wyczynów i akrobacji, które goście będą mogli nagrywać i przetwarzać w artystyczne klipy. Równocześnie, Skwer w Pawilonie będzie miejscem prezentacji sztuki wideo, przygotowanej przez kuratorów Muzeum oraz wystawy inspirujących projektów przestrzeni publicznej opracowanej przez Skwer Sportów Miejskich, czyli działający do 2010 roku kolektyw młodych architektów, projektantów, sportowców, socjologów, specjalistów nowych technologii i miejskich aktywistów.

Pawilon Emilia – tymczasowa siedziba Muzeum – dzięki temu projektowi stanie się przestrzenią spotkania różnych środowisk, polem wymiany wiedzy i współpracy nad rozwojem koncepcji Skweru Sportów Miejskich jako powtarzalnej formy architektonicznej, możliwej do zrealizowania w różnych lokalizacjach. Skwer w Pawilonie to inicjatywa otwarta na wszystkich chcących współtworzyć ideę przyjaznej przestrzeni w polskich miastach.

Kreacja, kierownik produkcji: Grzegorz Gądek (Skwer Sportów Miejskich)
Kierownicy operacyjni: Kamil Dołowski, Jakub Kazikowski (Stowarzyszenie Parkour United)
Architektura & design: Małgorzata Kuciewicz, Simone de Iacobis (Centrala designers’ task force), Eryk Gaj
Projektanci Zimowego Toru Zręcznościowego: Michał Jońca, Marta Rowińska i Lech Rowiński (Beton), Agata Woźniczka i Mateusz Adamczyk (BUDCUD), F***ramps

Skwer w Pawilonie
2 lutego – 3 marca 2013, codziennie 12.00-22.00
Pawilon Emilia, ul. Emilii Plater 51
Warszawa

Dodaj komentarz