• 2013-01-26

Festiwal 3 – majówka we Wrocławiu

2 i 3 maja na wrocławskiej Wyspie Słodowej odbędzie się Festiwal 3 – majówka we Wrocławiu. Wystąpią m.in Luxtorpeda, Hunter, Kult i Happysad – najbardziej znani przedstawiciele sceny rockowej w Polsce.

Hunter, fot. Maciej Boryna (źródło: materiały prasowe)

Hunter, fot. Maciej Boryna (źródło: materiały prasowe)

 

Z roku na rok rozwija się formuła festiwalu i rośnie lista gwiazd. Impreza w ciągu zaledwie kilku lat stała się jednym w ważniejszych festiwali, który ściąga fanów polskiej muzyki z całego kraju. Co roku na scenie na Wyspie Słodowej występują najlepsze polskie zespoły prezentujące różne style, z czołówek ogólnopolskich list popularności, weterani scen rockowych, jak i nowe, wschodzące gwiazdy.

Na scenie w poprzednich latach prezentowali się: Coma, Hey, Myslovitz, Dżem, Perfect, O.S.T.R., Kazik na Żywo, Illusion, T.Love, Piersi, Brodka, Farben Lehre, happysad i wielu innych.

Kult to polski zespół muzyczny, grający głównie rock alternatywny, założony w 1982 roku, przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę w Warszawie, na bazie zespołu Novelty Poland. Muzyka Kultu ma swoje korzenie w punku i nowej fali, ale posiada też elementy rocka psychodelicznego, a nawet jazzu. Od początków istnienia grupa wyróżnia się charakterystycznym, rozpoznawalnym brzmieniem klawiszy i instrumentów dętych, a także głosem i często prowokacyjnymi tekstami wokalisty Kazika Staszewskiego.

 

Luxtorpeda to polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Powstała w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Friedricha, znanego z zespołów: Acid Drinkers, Arka Noego, Kazik na Żywo.

Happysad to polska grupa muzyczna wykonująca muzykę rockową powstała w 2001 roku.

Hunter to polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza thrash i heavy metalu. Powstała w 1985 roku w Szczytnie z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Pawła Grzegorczyka oraz perkusisty Grzegorza Sławińskiego. Formacji przewodzi Grzegorczyk, który pozostaje jednym członkiem oryginalnego składu. Muzyk pełni także funkcję autora tekstów i głównego kompozytora. Od 2010 roku skład Huntera tworzą ponadto: gitarzysta Piotr Kędzierzawski, skrzypek Michał Jelonek, basista Konrad Karchut oraz perkusiści Dariusz Brzozowski i Arkadiusz Letkiewicz.

Swój udział na 3- majówce we Wrocławiu potwierdziła również Maria Peszek, która w 2012 roku wydała album Jezus Maria PeszekFestiwal 3-majówka we Wrocławiu.

Od 2 do 3 maja 2013 roku
Wyspa Słodowa we Wrocławiu

Dodaj komentarz