• 2013-01-24

Movie 43, czyli maksymalnie szczery film

Od 8 lutego na ekranach kin można będzie oglądać komedię Movie 43. Na film składają się  zabawne krótkie filmowe opowieści nakręcone przez jedenastu różnych reżyserów.

„Movie 43” - plakat (źródło: materiały prasowe)

„Movie 43” - plakat (źródło: materiały prasowe)

Dla Petera Farrelly’ego, jednego z reżyserów Movie 43, najważniejszy w życiu jest humor. Wraz z bratem Bobbym tworzą słynny reżyserski duet Braci Farrelly, który odpowiada za komediowe majstersztyki ostatnich dwóch dekad: Głupiego i głupszego, Sposobu na blondynkę czy Płytkiego faceta i Dziewczynę moich koszmarów. Nie wszystko jest zabawne, przyznaje jednak Peter Farrelly. Amerykańskiemu twórcy rozchodzi się o takie kwestie jak nastoletni seks, problemy na tle rasowym,wyzwania stawiane przed ludźmi przez randki w ciemno, wpływ przenośnych urządzeń audio na umysły młodych ludzi, męska przyjaźń bez granic. Tego typu zagadnienia od dawna zajmowały umysł Petera Farrelly’ego i innych podobnie przejętych społeczną rolą kina filmowców.

W tym filmie każdy scenarzysta wniósł własny styl i wrażliwość, dzięki czemu wszystkie przekazywane myśli, koncepcje i refleksje są oryginalne zarówno w formie, jak i w treści.

Farrelly i Wessler pozwolili filmowcom specjalizującym się w różnych gatunkach filmowych stworzyć kilkuminutowe opowieści przekazujące ważne życiowe morały, które przeważnie omijają ekrany kin.

Movie 43 jest filmem maksymalnie szczerym – nikt tu niczego nie udaje. Nienawidzę poprawności politycznej. Jeśli masz coś do powiedzenia, powiedz to tak, jak mówią prawdziwi ludzie. Nie chciałem, żeby nasze przesłanie zostało w jakiś sposób rozwodnione. Wszyscy pozostali zgodzili się ze mną.
– Peter Farrelly, reżyser.

Obsada: Gerard Butler, Kate Winslet, Hugh Jackman, Naomi Watts, Richard Gere, Emma Stone, Uma Thurman, Johnny Knoxville, Halle Berry, Elizabeth Banks.

Movie 43, reż. m.in. Peter Farrelly, Griffin Dunne,  Brett Ratner, Steve Carr
Premiera: 8 lutego 2013 roku
Dystrybucja: Monolith Films

Dodaj komentarz