• 2013-01-24

Kutzowizna Mirosławy Sikorskiej

25 stycznia w katowickim kinie Kosmos odbędzie się uroczysta premiera filmu Kutzowizna. Premierę filmu o kontrowersyjnym reżyserze i polityku uświetni udział twórców i zaproszonych gości, w tym reżyserki – Mirosławy Sikorskiej i samego Kazimierza Kutza.

Kazimierz Kutz - reżyser (źródło: Wikipedia. Wolna Encyklopedia)

Kazimierz Kutz - reżyser (źródło: Wikipedia. Wolna Encyklopedia)

Nieokrzesany cham – często można usłyszeć o nim od kolegów z Parlamentu. Wspaniały wrażliwiec, z twardą ręką reżyserską – mówią z kolei aktorzy. Wybitna postać w polskim kinie – konstatują koledzy reżyserzy.

Kutzowizna, to próba pokazania nietuzinkowego człowieka, który często nas zaskakuje. Osiemdziesięciotrzyletni Kazimierz Kutz nie udaje, jest brutalnie szczery, ma swoje chwile zwątpienia, ale też ogrom siły i konsekwencji w dążeniu do celu. Często mówi o sobie, że pochodzi z arystokracji plebejskiej.

„Kutzowizna”, reż. Mirosława Sikorska - plakat (źródło: materiały prasowe)

„Kutzowizna”, reż. Mirosława Sikorska - plakat (źródło: materiały prasowe)

Film Mirosławy Sikorskiej, to opowieść o życiu i twórczości Kazimierza Kutza. Życie prywatne staje tu obok artystycznego, w którym nie raz daje swój wyraz postawa społeczna. Archiwalia sąsiadują ze wspomnieniami ludzi – artystów i polityków, pokazując jak bardzo bezkompromisowy, prawdziwy i uczciwy wobec samego siebie jest autor Tryptyku Śląskiego.

Zdjęcia do filmu wykonał Adam Sikora i Waldemar Stachowiak. Za muzykę odpowiedzialny jest Henryk Gembalski.

Kutzowizna, reż. Mirosława Sikorska
Premiera: 25 stycznia 2013 roku
Kino Kosmos w Katowicach

Dodaj komentarz