Kohezja. Wystawa studentów ASP w Warszawie

Od 24 do 30 stycznia w Nowym Teatrze w Warszawie można oglądać wystawę Kohezja, na której zaprezentowane zostaną prace studentów Pracowni Działań Przestrzennych Mirosława Bałki Wydziału Sztuki Mediów i Scenografii ASP w Warszawie.

„Kohezja", wystawa studentów ASP, Teatr Nowy, Warszawa (źródło: materiał prasowy)

„Kohezja", wystawa studentów ASP, Teatr Nowy, Warszawa (źródło: materiał prasowy)

Artyści z Pracowni Działań Przestrzennych ASP w Warszawie podejmują próbę rozpoznania i twórczej adaptacji przestrzeni zmieniającej funkcję z bazy MPO na siedzibę Nowego Teatru. Studenci wykorzystując różne media, artykułują swoją wrażliwość estetyczną i określają możliwości wpłynięcia na kształt transformacji. Definiując miejsce oraz wymieniając poglądy z reprezentantami tego miejsca i okolicy, zakreślają o badają obszary nowej komunikacji. Zwracają uwagę na problemy społeczne i polityczne występujące w trakcie procesu przemiany.

Tytułowa kohezja to zjawisko stawiania oporu przez ciała fizyczne, poddawane rozdzielaniu na części. Jej miarą jest praca potrzebna do rozdzielenia określonego ciała na części, podzielona przez powierzchnię powstałą na skutek tego rozdzielenia.

Swoje prace zaprezentują: Magdalena Angulska, Krzysztof Bagiński, Anna Bajorek, Marcin Bednarczyk, Oskar Chmioła, Mateusz Choróbski, Zofia Czerniakowska, Norbert Delman, Nanda Gamarra, Magdalena Grundwald, Michał Huszcza, Adam Janisch, Marcelina Jarnuszkiewicz, Anna Jochymek, Karol Kaczorowski, Anna Kasperska, Marcin Kosakowski, Sebastian Krok, Hanna Linkowska, Fernando García Méndez, Marta Mielcarek, Justyna Misiuk, Marcin Morawicki, Marta Mroczkowska, Michalina Musielak, Tymon Nogalski, Dominika Olszowy, Agnieszka Sobczak, Maria Toboła.

Koordynatorami wystawy są prof. Mirosław Bałka oraz as. Karolina Kubik.

Mirosław Bałka to artysta rzeźbiarz. Od 1985 roku intensywny uczestnik życia artystycznego w kraju i zagranicą. Twórca pomnika ofiar promu Estonia, Sztokholm ,1998. Bral udział w Documenta Kassel (1992), Biennale w Wenecji (1990,1993,2003,2005), Biennale w Sao Paulo (1998), Biennale w Sydney (1992,2006), Biennale w Santa Fe (2006). W 2009 zrealizował projekt How It Is  w Turbine Hall w Tate Modern, Londyn. Od 2008 prowadzi PDP w Katedrze Intermediów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Karolina Kubik ukończyła Liceum Plastyczne w Zduńskiej Woli i Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Pracuje na granicach definicji, tworzy performance, w teatrze nie inspiruje jej jedynie teatr. Pisze prozę i poezję, buduje instalacje i video instalacje, przede wszystkim instalakcje. Interesuje się Sztuką Dokumentacji jako Sztuką z Dokumentacji i statusem Video Artu. Bada możliwości wpisania widza w relacje podmiotowościowe. Brała udział w kilku wystawach grupowych i festiwalach performance art w kraju i za granicą. Od 2010 r. współpracuje z Mirosławem Bałką w Pracowni Działań Przestrzennych.

Wystawa Kohezja
Od 24 do 30 stycznia 2013 roku
Nowy Teatr
Hala Warsztatowa
ul. Madalińskiego 10/16e
Warszawa

Dodaj komentarz