• 2013-01-24

Drugie Życie Książki

27 stycznia o godz. 15.00 w Pawilonie Wyspiańskiego w Krakowie odbędzie się Drugie Życie Książki – wielka bezpłatna wymiana książek.

„Drugie Życie Książki", logo, Kraków (źródło: materiał prasowy)

„Drugie Życie Książki", logo, Kraków (źródło: materiał prasowy)

To pierwsza z dwunastu zaplanowanych w tym roku odsłon akcji niezwykle popularnej wśród czytelników. Tradycyjnie już książki, które nie znajdą nowego właściciela trafią do zaprzyjaźnionych bibliotek. Dla wszystkich uczestników, klubokawiarnia likeKonik znajdująca się w podziemiach Pawilonu przygotowała 25% zniżki na wybraną ofertę. Żeby z niej skorzystać, wystarczy przy kasie pokazać naklejkę potwierdzającą udział w wymianie.

Drugie Życie Książki to wspólna akcja portalu Bookeriada i Krakowskiego Biura Festiwalowego, organizowana od lutego 2012 roku. Oprócz comiesięcznych edycji, odbyły się także cztery akcje specjalne. Łącznie, w 2012 r. książkami wymieniło się ponad 3,5 tysiąca osób, a nowych właścicieli znalazło blisko 7 tysięcy książek. Ponad 700 tomów (spośród blisko 2000 książek przekazanych bibliotekom przez uczestników akcji) trafiło do zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, a kolejne 700 książek do prowadzonej przez WBP strefy bibliopatów.

Drugie Życie Książki
27 stycznia 2013 roku, godz. 15.00
Pawilon Wyspiańskiego
pl. Wszystkich Świętych 2
Kraków

Dodaj komentarz