• 2013-01-23

Anna Kutera z POST Gazetową miłością w Łaźni

Od 1 lutego w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku będzie można oglądać wystawę prac Anny Kutery pt. POST Gazetowa miłość.

Anna Kutera, „POST” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Anna Kutera, „POST” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pretekstem do powstania nowego cyklu prac Anny Kutery były mass media (gazety, czasopisma, radio, telewizja, Internet), które współcześnie pełnią różnorodne funkcje – edukacyjną, informacyjną, kulturalną i emocjonalną. Organizują życie sugerując kiedy, co i jak powinniśmy zrobić. Jeżeli kogoś nie stać na doświadczanie rozmaitych emocji na żywo, to ma możliwość poczytać sobie lub pooglądać wiadomości – namiastkę tego co na żywo. POST Gazetowa miłość to artystyczna manipulacja gazetową rzeczywistością. POST oznacza wykreowanie nowej rzeczywistości, na bazie pierwotnej gazetowej materii. Projekt jest refleksją nad gazetową potęgą, jej formą i czasem w kontekście rzeczywistym i kontekście sztuki. Jest także próbą projektowania nowego stylu życia i wyrazu artystycznego na bazie gazetowych zaleceń w serii POST activity.

Anna Kutera ukończyła studia na wrocławskiej ASP w 1977 roku. Jeszcze w czasie studiów współprowadziła we Wrocławiu Galerię Sztuki Najnowszej. Jest jedną z pionierek polskiej sztuki kontekstualnej. Tworzy filmy wideo, fotografie, instalacje, zajmuje się także malarstwem i sztuką performance. Jej multimedialne prace zazwyczaj zawierają krytyczne komentarze do społecznego kontekstu sztuki.

Kuratorka: Agnieszka Kulazińska

Anna Kutera, POST Gazetowa miłość
Wernisaż: 1 lutego 2013 roku, godz. 18.00
Wystaw potrwa do 3 marca 2013 roku
Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia
ul. Jaskółcza 1
Gdańsk

Dodaj komentarz