• 2013-01-21

OP_era aktywacja

15 i 16 lutego Opera Leśna w Sopocie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na warsztaty OP_era aktywacjapoświęcone zagadnieniom oświetlenia, typografii i edytorstwa.

„OP_era aktywacja” w Operze Leśnej w Sopocie, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

„OP_era aktywacja” w Operze Leśnej w Sopocie, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

WIDMO_cień to arsztaty dedykowane dzieciom, młodzieży i dorosłym przedstawiające zagadnienia oświetlenia w miejscach użyteczności publicznej i w domach. Omówienie wagi, jaką spełnia światło w naszym życiu. Pokaz dokumentacji fotograficznej i ciekawych przykładów rozwiązań zastosowanych przez lokalnych projektantów. Przy zastosowaniu papieru i tworzywa typu Tyvek uczestnicy indywidualnie lub grupach wykonają abażury i lampiony. Wspólnie rozświetlimy tajemniczy świat backstage’u Opery Leśnej.

LOGO_zwierz to arsztaty dedykowane dzieciom, młodzieży i dorosłym. Wspólne oglądanie i omówienie oryginalnych typograficznie i edytorsko książek i pism. Używając kolorowych folii i wydruków na folii samoprzylepnej uczestnicy wykonają kompozycje, maski, znaki, logotypy i litery. Zaprojektują abstrakcyjny indywidualny symbol, kształt lub literę oraz nakleją go na wcześniej przygotowaną powierzchnie. Wykonamy pamiątkowe zdjęcia z logo_zwierzaka każdego uczestnika. Kolekcję fotografii opublikujemy na stronie internetowej. Z nich powstanie jedna kompozycja, którą udostępnimy szerszej publiczności podczas wystawy.

Osoba prowadząca: Gosia Golińska

OP_era: WIDMO_cień
15 lutego 2013, godz. 17.00

OP_era: LOGO_zwierz
16 lutego 2013, godz. 12.00
Pracownie pod sceną, Opera Leśna
Sopot

Dodaj komentarz