• 2013-01-21

Okno na Warszawę: budynek przyjazny stolicy

Grupa Okno na Warszawę ogłasza plebiscyt na budynek przyjazny Warszawie, czyli taki, który został wybudowany w zgodzie z otaczającą go przestrzenią i sąsiadującą architekturą.

Budynek przyjazny Warszawie, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Budynek przyjazny Warszawie, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gdyby w czasach współczesnych pisać bajkę o Warszawie, to rola czarnego charakteru z pewnością przypadałby deweloperowi. Powszechnie mówi się przecież, że deweloper działa tylko na swoją korzyść, nie szanując otoczenia, mieszkańców czy historycznego znaczenia terenów, na których realizuje swoje inwestycje. Czy jednak zawsze tak jest? Organizatorzy chcą pokazać, że nie taki deweloper zły, jak go malują.

Okno na Warszawę ogłasza plebiscyt na budynek przyjazny Warszawie, czyli taki, który został wybudowany w zgodzie z otaczającą go przestrzenią i sąsiadującą architekturą. To edycja za 2012 rok, więc pod uwagę będą brane obiekty, które zostały oddane do użytku w okresie od stycznia do grudnia 2012. Akcja będzie trwała do końca lutego br., ogłoszenie wyników planowane jest na połowę marca. Zwycięska realizacja otrzyma tytuł Budynku przyjaznego Warszawie.

W wyborze zwycięzcy pomoże także jury w skład, którego wchodzą:

  • Marlena Happach – architektka, szefowa Stowarzyszenia Odblokuj, członkini zarządu OW SARP
  • Aleksandra Synowiec – organizatorka Urodzin Pragi i warsztatów na temat kultury starowarszawskiej
  • Michał Krasucki – szef warszawskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, historyk sztuki, przewodnik warszawski
  • członkowie ekipy Okna na Warszawę

Plebiscyt przebiega w dwóch etapach: najpierw kandydaci do nagrody są przedstawiani na profilu FB oraz stronie internetowej konkursu. Po przedstawieniu wszystkich kandydatów czytelnicy zostaną zaproszeni do ankiety, w której wybiorą swojego kandydata do wyróżnienia.

Plebiscyt Budynek przyjazny Warszawie
Głosowanie: do 28 lutego 2013 r.

Dodaj komentarz