• 2013-01-21

Noche de Boleros i Magda Navarrete

7 lutego, podczas folkowego grania w klubie Łykend we Wrocławiu odbędzie się koncert Noche de Boleros i Magdy Navarrete.

Noche de Boleros (źródło: materiały prasowe)

Noche de Boleros (źródło: materiały prasowe)

Noche de Boleros to pasja, elegancja i  wyczucie muzycznego smaku. Dzięki nowatorskiemu podejściu do aranżacji i harmonii Noche de Boleros odkurza tradycyjne melodie z Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej, i nadaje im współczesny wymiar. Zespół czerpie z latynoamerykańskich korzeni, ale jednocześnie łączy gatunki muzyczne i bawi się konwencją, dzięki czemu wypracował sobie oryginalny styl zwany przez krytyków muzycznych „retro latino”. Grupę tworzy siedmiu muzyków z Ameryki Południowej i Polski. Wraz z zespołem wystąpi Magda Navarrete, jedyna kobieta w Polsce śpiewająca latynoamerykańskie boleraz oraz flamenco.

Podczas wrocławskiego koncertu Noche de Boleros i Magda Navarrete zaprezentują znalezione na dnie latynoskiego kufra melodie z lat 20-tych i 30-tych. To zarazem ciepłe, szlachetne i akustyczne brzmienia piana, kontrabasu, akordeonu jak i wiele etnicznych instrumentów perkusyjnych mieszających się z ciemnym, zmysłowym głosem Magdy Navarrete śpiewającej po hiszpańsku i portugalsku.

Koncerty Noche de Boleros to prawdziwa podróż po Ameryce Łacińskiej i Hiszpanii: od namiętnego bolera, przez tango, ogniste flamenco, bossanovę, aż po salsę i kompozycje fusion. Południowa, pulsująca tradycja równoważona jest nowatorskim podejściem do rytmiki i harmonii, przez co otrzymujemy dzieło pozbawione folklorystycznej siermiężności, przy którym wyśmienicie poczują się miłośnicy gorącego południa poszukujący gorącej latynoskiej fiesty, jak i koneserzy, którzy przy kieliszku czerwonego wina smakować jednocześnie chcą pełną pasji i uczuć muzykę.

Noche de Boleros i Magda Navarrete
7 lutego 2013 roku
Klub Łykend we Wrocławiu

Dodaj komentarz