• 2013-01-18

Last minute – antydepresant na zimową chlapę

Od 22 lutego na ekranach polskich kin oglądać będzie można komedię Last minute w reżyserii Patryka Vegi. W najnowszym filmie reżysera Pitbulla zobaczyć będzie można, między innymi, Wojciecha Mecwaldowskiego.

 „Last minute”, reż. Patryk Vega - plakat (źródło: informacje prasowe)

„Last minute”, reż. Patryk Vega - plakat (źródło: informacje prasowe)

Patryk Vega wraca w środku zimy z propozycją wprost spod egipskich piramid. Znakomity humor i seria fars zapewnią głównym bohaterom niekończące się pasmo wakacyjnych tarapatów.

Last Minute, to pełna humoru sytuacyjnego w brytyjskim stylu komedia adresowana do całej rodziny. Dla filmowych bohaterów nie ma sytuacji bez wyjścia. Brawurowa Jankowska (babcia, Krystyna), w niezmiennie wspaniałej formie Mecwaldowski (ojciec, Tomek), olśniewająca Halejcio (Dominika), zaskakujący Marchiwicki (Bartuś), interesująca Szarek (licealna miłość) i rewelacyjny w przewrotnej roli Świderski zapraszają na wakacje, na których wszystko może się zdarzyć.

Scenariusz do filmu Last minute napisał Patryk Vega, Paweł Bielecki i Piotr Subbotko. W filmie występują: Wojciech Mecwaldowski, Klaudia Halejcio, Aldona Jankowska, Olaf Marchwicki, Otar Saralidze, Anna Szarek, Brtłomiej Świderski

Patryk Vega – urodzony 2 stycznia 1977 w Warszawie polski reżyser i scenarzysta. Absolwent socjologii w Collegium Civitas w Warszawie. Obronił pracę magisterską na kanwie serialu dokumentalnego Prawdziwe psy, którego był współscenarzystą i reżyserem. Serial opowiadał o pracy warszawskiej policji. Współautor (z Anna Kowalską i Rafałem Głogowskim) przekrojowej pracy socjologicznej Polski ruch feministyczny – analiza ruchu społecznego wg teorii Alaina Touraine’a. Do tej pory wyreżyserował takie filmy jak: Pitbull, Ciacho i Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć.

Last minute, reż. Patryk Vega
Premiera: 22 lutego 2013 roku
Dystrybucja: Ent One

Dodaj komentarz