• 2013-01-18

Design w terenie! po raz trzeci

Design Silesia zaprasza gminy województwa śląskiego do zgłaszania swojego udziału w III edycji projektu Design w terenie!

Design w terenie, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Design w terenie, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Design w terenie! to warsztaty projektowe, podczas których grupa młodych projektantów i projektantek ma za zadanie stworzyć koncepcję zagospodarowania i aktywizacji kluczowych miejsc w przestrzeni publicznej wybranej miejscowości.

Grupa studentów kierunków projektowych śląskich uczelni wraz z ekspertami przez 7 dni mieszka i pracuje w danej gminie. Poznają miejsce m.in. poprzez obserwacje, rozmowy z mieszkańcami. Zebrane informacje posłużą do odnalezienia odpowiedzi na znalezione problemy i zaproponowania jak najlepszych rozwiązań projektowych.

Organizatorzy i uczestnicy angażują do wspólnej pracy mieszkańców i władze gminy. Mieszkańcy gminy są ekspertami od użytkowania przestrzeni publicznych, więc ich roli w procesie projektowym nie można pominąć i niczym zastąpić.

Mieszkańcy, z którymi projektanci pracują, poznają z innej perspektywy swoje miejsce, uczą się odpowiedzialności za nie. Współtworząc zmiany, utożsamiają się z nimi co bezpośrednio przekłada się na sukces projektu i jego trwałość. To co najważniejsze – mieszkańcy mają poczucie, że mają wpływ na swoje otoczenie, co powoduje, że dbają o nie i czynnie angażują się w jego ulepszanie.

Design w terenie!
Zgłoszenia: do 7 lutego 2013 r.

Dodaj komentarz