• 2013-01-15

Trashartowe malarstwo Marzeny Kawalerowicz

Od 16 stycznia w Galerii Schody w Warszawie będzie można oglądać wystawę malarstwa Marzeny Kawalerowicz.

Autor: Marzena Kawalerowicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor: Marzena Kawalerowicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marzena Kawalerowicz tworzy prace nie tylko na papierze i płótnie. Maluje na opakowaniach po pizzy, starych szkolnych mapach, konstruuje dziwaczne maski z fragmentów wyrzuconych przez innych rzeczy.

Żyjemy osaczeni wielością przedmiotów, produktów, opakowań. Ten ogrom otaczających nas odpadów silnie na mnie działa. Fascynuje mnie ich niesamowita, nieograniczona ilość, która z każdym dniem rośnie. Niezwykła różnorodność faktur, kolorów, materiałów. To, co dla innych jest nieistotne, dla mnie staje się treścią . Artysta, który patrzy na rzeczywistość w nieco inny sposób, dostrzega w tym chaosie intrygujący materiał do przetworzenia w dzieło sztuki.

Tłumaczy Marzena Kawalerowicz, która pokaże między innymi swoje trashartowe prace

Współczesny świat to świat video-clipów: szybki, powierzchowny, pełen dynamiki, efektowny. To świat, który bardzo artystce odpowiada, wciąga, ekscytuje. W tym szaleństwie ciekawi ją człowiek z jego ułomnościami, przywarami, odarty z maski codzienności. Jej malarstwo buduje jej własny rozpoznawalny świat – drapieżny, naładowany emocjami. Dwuznaczny. Szokujący. Jej obrazy są znakiem naszych czasów.

Marzena Kawalerowicz wystawia w kraju i za granicą, często w nietypowych miejscach o nie komercyjnym profilu. Jej prace znajdują się w prywatnych zbiorach na całym świecie, w galeriach w USA, Francji, Japonii, Danii, Szwecji, Niemczech. W galerii Schody na wystawie zatytułowanej 12045 Dni pokaże swoje prace malarskie, szkice oraz dokumentację trashowych masek.

Marzena Kawalerowicz, malarstwo
Wernisaż: 16 stycznia 2013 roku
Wystawa potrwa do 28 stycznia 2013 roku
Galeria Schody
ul. Nowy Świat 39
Warszawa

Dodaj komentarz