• 2013-01-15

Justyna Andrzejewska w Zielonej Górze

Od 18 stycznia w Galerii BWA w Zielonej Górze będzie można oglądać wystawę fotografii Justyny Andrzejewskiej pt. Życie ulicy.

Justyna Andrzejewska, „Życie ulicy - Sarna, Zielona Góra - Berlin”, 2011 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Justyna Andrzejewska, „Życie ulicy - Sarna, Zielona Góra - Berlin”, 2011 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Inspiracją do fotografowania jest dla mnie zwykła codzienność. Pewne sytuacje, obrazy, ludzie – ci najwięksi, jak i ci zupełnie zwyczajni – składają się w mojej głowie jak puzzle po to, by po czasie uaktywnić się na fotografii.

Fotografia to przede wszystkim indywidualna praca, z własnym okiem i wyobraźnią. Spotykamy na swojej drodze różnych ludzi, którzy pchają nas w odpowiednią stronę albo mówią, że już jesteśmy w dobrym miejscu, ale dopóki sami nie ruszymy w wybranym przez siebie kierunku, to nie poznamy właściwej drogi. Nie ma recepty na dobre pomysły, tak samo jak nie ma recepty na to, jak realizować dobre fotografie.

Justyna Andrzejewska

Justyna Andrzejewska (ur. 1986 w Gnieźnie) jest absolwentką Wydziału Grafiki Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego i studentką Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze, gdzie pod okiem Wojtka Zawadzkiego szkoliła swoje umiejętności widzenia. Z wykształcenia skrzypek, muzyk instrumentalista.

Justyna Andrzejewska, Życie ulicy
Wernisaż: 18 stycznia 2013 roku, godz, 19.00
Wystawa potrwa do 10 lutego 2013 roku
Galeria BWA
Al. Niepodległości 19
Zielona Góra

Dodaj komentarz