• 2013-01-15

Fotografia drzew Rene Anny Pabiś

Od 22 stycznia w Galerii Milano w Warszawie będzie można oglądać wystawę fotografii drzew Anny Pabiś pt. Rene.

Anna Pabiś, „Rene” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Anna Pabiś, „Rene” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Seria Rene jest projektem konceptualnym dotyczącym pamięci. Punktem wyjściowym jest prywatna kolekcja 75 fotografii drzew, które zostały wykonane w latach 2009-2012 w różnych miejscach – na Mazurach oraz w Berlinie. Fotografie zostały posortowane za pomocą różnych tagów (data, miejsce, odleglość od domu, nazwa drzewa, skojarzenie, podobieństwo, wizualny charakter, itp.), następnie przy pomocy wyszukiwarki komputerowej posortowane w kolejności (alfabetycznej lub numerycznej) i umieszczone na białych tablicach w proporcjach monitora komputerowego.

W rezultacie powstała seria tablic, na których nadrukowane są fotografie oraz nazwy plików. Liczba fotografii na każdej tablicy jest inna, natomiast niektóre fotografie powtarzają się. Projekt jest więc refleksją na temat pamięci, współczesnej fotografii cyfrowej oraz relacji między słowem a obrazem, a tym samym zabiera głos w dyskusji z takimi artystami jak Jörg Sasse czy Taryn Simon.

Ania Pabiś to absolwentka fotografii w PWSTVFiT w Łodzi oraz etnolingwistyki na UAM w Poznaniu. Urodzona na Mazurach, mieszka i pracuje w Berlinie, gdzie współredaguje cyfrowy magazyn o fotografii konceptualnej i eksperymentalnej EINmagazine. Jest współorganizatorką rezydencji artystycznej EINlab oraz prowadzi warsztaty EINlab:See. Interesuje ją percepcja wizualana, semiotyka oraz interdyscyplinarne projekty artystyczne.

Anna Pabiś, Rene
Wernisaż: 22 stycznia 2013 roku, godz. 19.00
Wystawa potrwa do 9 lutego 2013 roku
Galeria Milano
Al. Waszyngtona 2a
Warszawa

Dodaj komentarz