• 2013-01-14

Wyniki konkursu OperaLab

11 stycznia ogłoszono wyniki konkursu OperaLab: Projektowanie tożsamości / Tożsamość projektowania.

II nagroda, proj. Rafał Oleksik, Agnieszka Wyrwas, Krzysztof Stępień (źródło: materiały prasowe organizatora)

II nagroda, proj. Rafał Oleksik, Agnieszka Wyrwas, Krzysztof Stępień (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jury konkursu obradowało w składzie: Jacek Frohlich, Konrad Kucza-Kuczyński, Boris Kudlicka, Marcin Mostafa, Natalia Paszkowska, Jerzy Porębski, Tomasz Rygalik.

Prace nadesłane na konkurs w kategorii Architektura odznaczały się wysokim poziomem. Szereg projektów wzbudziło zainteresowanie i uznanie Jury, jednak po analizie wszystkich prac i dyskusji, Jury zdecydowało nie uhonorować żadnego projektu pierwszą nagrodą. Laureaci drugiego miejsca zostaną zaproszeni przez Organizatorów konkursu do dalszych prac projektowych. Finalnie zostanie wyłoniony spośród nich zwycięzca.

Nagrody:

  • II miejsce: Karol Żurawski
  • II miejsce: Rafał Oleksik, Agnieszka Wyrwas, Krzysztof Stępień
  • wyróżenienie: Gonzalo del Val, Diego de las Heras (Hiszpania)

W związku z małą ilością nadesłanych prac oraz rozminięciem się z oczekiwaniami Organizatora, w kategorii Design Jury zdecydowało nie przyznawać żadnych nagród.

Konkurs miał na celu zaprezentowanie najnowszych przykładów projektowania wzorniczego i architektonicznego w kontekście przestrzeni jednego z najważniejszych wnętrz polskiej sztuki – Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Intencją organizatorów jest pokazanie możliwości budowania relacji między różnymi dziedzinami sztuki.

OperaLab: Projektowanie tożsamości/Tożsamość projektowania
Rozstrzygnięcie: 11 stycznia 2013 r.
Warszawa

Dodaj komentarz