• 2013-01-10

20 dni z polskim filmem w kinie Iluzjon

Od 10 do 31 stycznia w warszawskim kinie Iluzjon potrwa przegląd filmów kandydujących do 15. edycji Polskich Nagród Filmowych Orły 2013.

Przegląd filmów kandydujących do Polskich Nagród Filmowych Orły 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przegląd filmów kandydujących do Polskich Nagród Filmowych Orły 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wśród filmów, które widzowie będą mogli zobaczyć podczas przeglądu, znajdą się najgłośniejsze filmy minionego roku, m.in.: Obława Marcina Krzyształowicza, Pokłosie Władysława Pasikowskiego, Jesteś Bogiem Leszka Dawida czy Sponsoring Małgośki Szumowskiej. Obok filmów doświadczonych twórców pojawią się też filmy debiutantów: Bez wstydu Filipa Marczewskiego, Lęk wysokości Bartosza Konopki czy W sypialni Tomasza Wasilewskiego oraz takie produkcje jak Z daleka widok jest piękny Anny i Wilhelma Sasnalów czy Księstwo Andrzeja Barańskiego.

W opinii dyrektora Filmoteki prof. Tadeusza Kowalskiego:

Iluzjon – Muzeum Sztuki Filmowej wydaje się miejscem idealnym dla organizacji przeglądu. To miejsce będące połączeniem historii i tradycji kinematografii skonfrontowane z najnowszymi osiągnięciami polskiego kina, dysponujące nowoczesna technologią projekcji i skupiające najbardziej wymagających miłośników kina – to niemal wszystko, czego potrzeba, aby nagrody Orłów zyskały należny blask i oprawę.

W tym roku po wybranych seansach zorganizowane zostaną spotkania z twórcami filmów kandydujących do Orłów 2013. Widzowie będą mogli porozmawiać między innymi z autorami Pokłosia czy Lęku wysokości.

Przegląd filmów kandydujących do Orłów zakończy się 31 stycznia.  Nominacje do Orłów 2013 zostaną ogłoszone 7 lutego, a ceremonia Polskich Nagród Filmowych Orły została przewidziana na 4 marca 2013 roku.

Polskie Nagrody Filmowe Orły odbywają się pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego i są organizowane przez Niezależną Fundację Filmową dla Polskiej Akademii Filmowej.

Przegląd filmów kandydujących do 15. edycji Polskich Nagród Filmowych Orły 2013
10-31 stycznia 2013 r.
Kino Iluzjon
Warszawa

Dodaj komentarz