• 2013-01-10

Romeo i Julia czyli tylko miłość przez wieki będzie trwać

26 stycznia w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim będzie miała miejsce premiera spektaklu Romeo i Julia, którego reżyserem jest Cezary Domagała.

„Romeo i Julia”, reż. Cezary Domagała - plakat (źródło: materiały prasowe)

„Romeo i Julia”, reż. Cezary Domagała - plakat (źródło: materiały prasowe)

Tylko miłość ta przez wieki będzie trwać – ten motyw muzyczny rozpoczyna i kończy Szekspirowski dramat Romeo i Julia w kolejnej interpretacji scenicznej Cezarego Domagały z przejmującą muzyką Pawła Steczka (lider zespołu Button Hackers).

Kilkanaście piosenek oraz budujące napięcie motywy muzyczne, brzmiące współcześnie, są istotnym nośnikiem tego spektaklu.

Na scenie oprócz aktorów i tancerzy (w elektryzujących układach choreograficznych) pojawi się też postać, której nie ma w szekspirowskiej tragedii, Przeznaczenie. Niemy świadek wydarzeń, w których miłość stała się zakładnikiem nienawiści. Postać kreująca to co nieuchronne, przeszywająca zimnym dreszczem, której nikt się nie oprze. Tylko miłość przez wieki będzie trwać, zaślubiona tu przez śmierć, obudzi się, by dać ukaranym za nienawiść ludziom znać, że wieczna jest miłość, a zło zawsze rodzi śmierć.

Scenografię i kostiumy do spektaklu Romeo i Julia przygotował Ireneusz Domagała.

Romeo i Julia, reż. Cezary Domagała
Premiera: 26 stycznia 2013 roku
Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim

Dodaj komentarz