• 2013-01-07

Arkadiusz Tomiak w światłoczułej trasie

7 stycznia rusza kolejna trasa projektu Polska Światłoczuła. Tym razem zaprezentowany zostanie film Obława Marcina Krzyształowicza, który widzom przybliży autor zdjęć Arkadiusz Tomiak.

Arkadiusz Tomiak, autor zdjęć do filmu „Obława” (fot. Jacek Drygała, Skorpion Arte, źródło: materiał prasowy producenta)

Arkadiusz Tomiak, autor zdjęć do filmu „Obława” (fot. Jacek Drygała, Skorpion Arte, źródło: materiał prasowy producenta)

Program:

  • 7 stycznia, godz. 18.30 – Wschowa Centrum, Kultury i Rekreacji, ul. Niepodległości 1
  • 8 stycznia, godz. 18.00 – Sokołowsko, Ekumeniczny Ośrodek Spotkań
  • 9 stycznia, godz. 18.00 – Jaworzno, Wspólnota Betlejem, ul. Długa16
  • 10 stycznia, godz. 18.30 – Mikołów, Miejski Dom kultury, Rynek 19
  • 12 stycznia, godz. 18.00 – Radziejowice, Gminne Centrum Kultury Powozownia

Arkadiusz Tomiak – operator filmowy; w 1995 roku ukończył Wydział Operatorski PWSFTViT w Łodzi. Pierwsze kroki swojej kariery stawiał na planie filmów Jana Jakuba Kolskiego: Grający z talerza, Szabla od Komendanta. Jako samodzielny operator debiutował w filmie Przystań Jana Hryniaka. Praca przy filmie Daleko od Okna J.J. Kolskiego przyniosła mu nagrodę na XXV Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Wielokrotnie nominowany do Orła – Polskiej Nagrody Filmowej. Za zdjęcia do filmu Obława, z którym wyrusza w kolejną trasę Polski Światłoczułej, otrzymał nominację do nagrody Złota Żaba. Jest członkiem Polish Society of Cinematographers, elitarnego stowarzyszenia twórców zdjęć filmowych.

Polska Światłoczuła (źródło: materiały prasowe organizatora)

Polska Światłoczuła (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt Polska Światłoczuła rozpościera filmową sieć nad krajem, odkrywa i lokalizuje miejsca, do których warto dotrzeć z kinem. Tworzy niepowtarzalną atmosferę wokół projekcji, które odbywają się w nietypowych miejscach: w więzieniu, w synagodze, w wiejskiej świetlicy czy domu kultury. Organizatorzy dzielą się ze światłoczułymi widzami z całej Polski filmem i pragną o nim rozmawiać, spierać się, uczyć wrażliwości. W ramach projektu zaprezentowane już zostały: Jutro będzie lepiej Doroty Kędzierzawskiej, Wymyk Grega Zglińskiego, Argentyńska lekcja Wojciecha Staronia oraz Cześć Tereska Roberta Glińskiego.

Projekt Polska Światłoczuła w trasie z filmem Obława
7-12 stycznia 2013 r.
Wschowa, Sokołowsko, Jaworzno, Mikołów, Radziejowice

Dodaj komentarz