• 2013-01-07

Katarzyna Krakowiak w Galerii Entropia

11 stycznia w Galerii Entropia we Wrocławiu odbędzie się XVI spotkanie autorskie z Katarzyną Krakowiak pt. I hear them. Of course, maybe you don’t hear them. Maybe you didn’t know that was music. Maybe you thought music was words without music. Spotkanie w ramach cyklu Szczyt Formy poprowadzi Ewelina Palkowska.

Autor: Katarzyna Krakowiak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor: Katarzyna Krakowiak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Katarzyna Krakowiak urodziła się w 1980 roku, mieszka i pracuje w Gdańsku. Zajmuje się rzeźbą i architekturą przy użyciu wielu mediów komunikacyjnych, przede wszystkim dźwięku. W roku 2006 otrzymała dyplom w ASP w Poznaniu w Pracowni Transplantacji Rzeźby pod kierunkiem prof. Mirosława Bałki, którego asystentką stażystką była w latach 2004–2007. W 2012 roku otrzymała specjalne wyróżnienie za solową wystawę Making the walls quake as if they were dilating with the secret knowledge of great powers w Pawilonie Polskim na 13. Międzynarodowej Wystawie Architektury — la Biennale di Venezia. W tym samym roku nominowana do Paszportów Polityki. W 2007 roku odbyła staż w Architecture Foundation w Londynie. Od 2011 roku wykłada w Pracowni Projektowania Wnętrz Miejskich (Wydział Architektury Wnętrz) w ASP w Gdańsku (współpracuje z Jackiem Dominiczakiem).

Odbieram świat jako fale i ich wibracje. Pomyślałam kiedyś: świat buduje światło, światło to fala, wibracje fal to dźwięk. (…) Mam potrzebę wielkich gestów, gestów wykonanych po mistrzowsku (…) Właśnie to mnie pociąga w dźwięku: monumentalizm, który jest pozbawiony ciężaru. Dlatego mówię dźwiękiem o architekturze.

Katarzyna Krakowiak

Koordynacja cyklu: Karolina Freino

Katarzyna Krakowiak, spotkanie autorskie
Spotkanie odbędzie się 11 stycznia 2013 roku o godzinie 18.00
Galeria Entropia
ul. Rzeźnicza 4
Wrocław

Dodaj komentarz