• 2013-01-07

Nowa odsłona sali edukacyjnej Placu Zabaw Arsenał

Pod koniec stycznia zostanie otwarta nowa odsłona sali edukacyjnej Placu Zabaw Arsenał w Białymstoku, która powstała we współpracy z designerami z grupy AZE design.

AZE design, wstępny szkic przebudowy sali Placu Zabaw Arsenał (źródło: materiały prasowe)

AZE design, wstępny szkic przebudowy sali Placu Zabaw Arsenał (źródło: materiały prasowe)

Galeria Arsenał w Białymstoku oraz Pfleiderer Grajewo S.A. mają przyjemność przedstawić projekt odnowienia sali edukacyjnej Placu Zabaw Arsenał. We współpracy z designerami z grupy AZE design zaprojektowano salę dostosowując ją do potrzeb współczesnych odbiorców. Zachowując prostotę i otwartość, przestrzeń edukacyjna zyska nowe funkcjonalności. Zaplanowana została mini-czytelnia z dostępem do publikacji o sztuce (pierwsze tego typu miejsce w Białymstoku), miejsce do przechowywania materiałów edukacyjnych na warsztaty, stanowisko komputerowe, przestrzeń na projekcje filmów i wykłady.

Materiały potrzebne do wykonania projektu zabudowy sali edukacyjnej Placu Zabaw Arsenał zapewnia Pfleiderer Grajewo S.A.

Grupa Pfleiderer Grajewo S.A. to wschodnioeuropejska część koncernu Pfleiderer, jednego z liderów na globalnym rynku materiałów drewnopochodnych. W jej skład wchodzą fabryki w Grajewie, Wieruszowie, Novgorodzie Wielkim (Rosja), fabryka kleju Silekol w Kędzierzynie-Koźlu, a także spółka spedycyjna Jura Polska.

W myśl hasła Inspirations close to you specjaliści Pfleiderer przekładają aktualne tendencje w zakresie wzornictwa, wyposażenia wnętrz, architektury i stylu życia na język materiałów dla branży meblarskiej, wyposażenia wnętrz i budowlanej. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment płyt laminowanych i oklejanych, surowych, laminowanego i surowego HDF-u, blatów roboczych, laminatów wysokociśnieniowych HPL, nowych na polskim rynku płyt budowlanych MFP oraz folii meblowych i żywic klejowych. Produkty Pfleiderer dostępne są na terenie całej Polski za pośrednictwem sieci handlowej Pfleiderer Partner, liczącej obecnie ponad 60 punktów handlowych.

AZE design to wszechstronni projektanci, których prace prezentowane były na wielu polskich i zagranicznych wystawach, m.in. w Berlinie, Brukseli, Hongkong’u, Londynie, Łodzi, Mediolanie, Paryżu, Pradze, Sztokholmie, Tokio, Tel-Awiwie, Warszawie, Wiedniu, a długa lista publikacji prasowych zawiera m.in. takie tytuły zagraniczne jak Blueprint, Domus, Wallpaper, Interni, La Republicca, New York Times, Financial Times czy Newsweek.

Część projektów wdrażają pod własną marką handlową, która działa w sektorze designu zaangażowanego społecznie, współpracując z osobami wykluczonymi i długotrwale bezrobotnymi. Swoją drogę projektową określają mianem designu świadomego. Inspirują ich codzienne sytuacje oraz zwykłe życie. W swoich projektach sięgają zarówno po stare techniki rękodzielnicze, jak i najnowsze technologie. Łączą je z poszukiwaniem najprostszych rozwiązań i intelektualną refleksją. Projektowane przez nich przedmioty prowokują konsumenta do myślenia, a nie wyłącznie ich używania.

Modernizacja sali Placu Zabaw Arsenał
Otwarcie: styczeń 2013 r.
Galeria Arsenał
Białystok

Dodaj komentarz