Przedwojenny Żoliborz. Nieznane fotografie

5 stycznia o godz. 16.00 Forcie Sokolnickiego w Warszawie odbędzie się promocja albumu Tomasza Pawłowskiego pt. Przedwojenny Żoliborz. Nieznane fotografie połączona z pokazem zdjęć.

Tomasz Pawłowski: „Przedwojenny Żoliborz - nieznane fotografie” Wydawnictwo RM, 2012 (źródło: materiały prasowe)

Tomasz Pawłowski: „Przedwojenny Żoliborz - nieznane fotografie” Wydawnictwo RM, 2012 (źródło: materiały prasowe)

Żoliborz – ktoś pewnie powie, że to jedna z kilku dzielnic Warszawy nie różniąca się specjalnie od pozostałej części miasta. Jednak dla wielu jest ona miejscem niezwykłym i magicznym. Swoją niepowtarzalność zawdzięcza szczególnemu miejscu na mapie stolicy, historii, która nie była dla niej zbyt łaskawa, i ludziom, którzy tu mieszkali i mieszkają.

Spacerując po Żoliborzu, nieustannie odkrywa się go na nowo. Żoliborz w okresie międzywojennym to nie tylko nowoczesne bloki, budynki wielorodzinne i wille, ale też magiczne zakątki: uliczki, parki, kościoły, place. Uwiecznione na kliszy fotograficznej zachowały się w pamięci wielu osób i stanowią świadectwo przeszłości tej niezwykle dynamicznie rozwijającej się dzielnicy.

W albumie zamieszczono ponad osiemdziesiąt nowych fotografii Żoliborza, a wiele z nich publikowanych jest po raz pierwszy. Bogaty zasób zdjęć i ich różnorodne źródła sprawiły, że w tym wydaniu książki znalazły się fotografie niezamieszczone w poprzednim tomie. Zapraszamy na spacer po dzielnicy, którą uważano przed wojną za jedną z najpiękniejszych dzielnic nowoczesnej Warszawy.

Tomasz Pawłowski, Przedwojenny Żoliborz. Nieznane fotografie – promocja albumu o pokaz zdjęć, które się w nim nie zmieściły
5 stycznia 2013 r., godz. 16.00
Fort Sokolnickiego
Warszawa

Dodaj komentarz