• 2013-01-05

Drzwi otwarte architektury

5 stycznia architekci z działającej w Luboniu Pracowni Architektonicznej C7 zapraszają mieszkańców Lubonia i okolic na Drzwi otwarte architektury. 

„Drzwi otwarte architektury” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Drzwi otwarte architektury” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wydarzenie pod hasłem Architektura nie musi być droga odbędzie się w sobotę 5 stycznia w godzinach 9.00-17.00 w siedzibie pracowni przy ul. 11 Listopada 31a.

Organizatorzy drzwi otwartych oferują w tym dniu pomoc wszystkim, którzy w obawie przed wysokimi kosztami porad prawnych i budowlanych, nie poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania. W ramach drzwi otwartych przewidziano darmowe porady z zakresu szeroko pojętego prawa budowlanego, zagospodarowania przestrzennego i kodeksu postępowania administracyjnego – czyli wszelkich aspektów prawnych związanych z planowaniem inwestycji i budową.

Oprócz porad prawnych, zainteresowani mogą się spodziewać odpowiedzi na wszelkiego typu pytania związane z architekturą i budownictwem – przykładowo z zagadnień energooszczędności, izolacji, ekonomiki budowy i eksploatacji budynków. Doświadczeni architekci z C7 doradzą na co zwrócić uwagę przy kupnie działki, z czego budować, jak izolować i – co równie istotne – objaśnią, przebieg całej procedury formalnej związanej z budową. Po wcześniejszym, telefonicznym umówieniu godziny można będzie również porozmawiać z projektantem instalacji sanitarnych.

Nasza inicjatywa ma również na celu uświadomienie ludziom, którzy myślą o własnym domu, że projektowanie architektoniczne nie musi być drogie [...] Dobry i przemyślany projekt służy przede wszystkim optymalnemu zorganizowaniu wydatków na realizację budynku, a to przecież – biorąc pod uwagę aktualną sytuację ekonomiczną w naszym kraju – główny czynnik decyzyjny większości Polaków marzących o własnym lokum.

– mówi Jacek Roszyk, główny architekt Pracowni C7

Architekci z C7 mają nadzieję, że w przypadku zainteresowania akcją, ich przedsięwzięcie przerodzi się w cykl mający na celu popularyzację architektury, która dotyczy wszystkich, z którą wszyscy na co dzień obcują, jednak o której za mało się rozmawia.

Pracownia C7 otwiera szeroko swoje drzwi dla całych rodzin – na najmłodszych będą czekały zabawki i niespodzianki. Dane kontaktowe oraz mapka z lokalizacją znajdują się na stronie internetowej pracowni.

Drzwi otwarte architektury
5 stycznia 2013 r., godz. 9.00-17.00
Siedziba Pracowni Architektonicznej C7, ul. 11 Listopada 31a
Luboń

Dodaj komentarz