• 2013-01-04

Salony Poezji K40 – poezja Wysp Brytyjskich

6 stycznia w Starej Pomarańczarni w Warszawie odbędzie się pierwsze w tym miesiącu spotkanie cyklu Salony Poezji K40, który poświęcony jest poezji Wysp Brytyjskich. W klasycystycznej scenerii galerii rzeźb w Starej Pomarańczarni, Podróż do Bizancjum Williama Butlera przeczytają aktorzy: Agnieszka Wosińska i Jacek Rozenek.

„Salony Poezji K40" (źródło: materiał prasowy)

„Salony Poezji K40" (źródło: materiał prasowy)

Salony Poezji K40 są cotygodniowym cyklem spotkań, podczas których znani aktorzy czytają dzieła polskiej i światowej literatury. Styczniowe spotkania uświetnia muzyka na żywo w wykonaniu Seana Palmera i Davida Killorana (śpiew i gitara). Cykl organizowany jest przez Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie i Stowarzyszenie K40. Autorem scenariusza każdego z Salonów Poezji jest Ewa Telega – polska aktorka filmowa i teatralna, Prezes Stowarzyszenia K40.

Jacek Rozenek  urodził się 31 marca 1969 roku w Warszawie. W 1995 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie i w tym samym roku został aktorem Teatru Współczesnego. Zagrał w wielu filmach fabularnych (m.in.: Chopin. Pragnienie Miłości, Trick), serialach (m.in.: Klan, Ekstradycja, 39 i pół), w spektaklach telewizyjnych.

„Salony Poezji K40", plakat (źródło: materiał prasowy)

„Salony Poezji K40", plakat (źródło: materiał prasowy)

Agnieszka Wosińska  ukończyła PWST w Warszawie w 1993 roku, jednak dyplom obroniła cztery lata później, w 1997 roku, kiedy również odebrała nagrodę za najlepszą piosenkę premierową oraz wyróżnienie na 18 Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Związała się z Teatrem Dramatycznym w Warszawie. Na dużym ekranie pojawiła się po raz pierwszy w 1991 roku jako pasierbica ojca Mirka w filmie Magdaleny i Piotra Łazarkiewiczów Odjazd, który to film został zrealizowany w 1995 roku jako serial telewizyjny. Sławę przyniósł jej serial TVP1 Klan, w którym od 1997 roku wcieliła się w rolę zakonnicy Doroty Lubicz. Rok 2002 przyniósł jej nagrodę Feliksa za pierwszoplanową rolę Mary w Pamięci wody w Teatrze Dramatycznym.

Salony Poezji K40 - Podróż do Bizancjum William Butlera
6 stycznia 2013 roku, godz. 12.00
Stara Pomarańczarnia
Muzeum Łazieńki Królewskie w Warszawie

Dodaj komentarz