• 2013-01-04

Kwartet Dustina Hoffmana

12 kwietnia na ekrany kin wchodzi film Kwartet – przewrotna komedia o życiu i miłości w reżyserii Dustina Hoffmana. Film będzie pokazywany przedpremierowo 14 lutego.

„Kwartet”, reż. Dustin Hoffman - kadr z filmu (źródło: materiały prasowe)

„Kwartet”, reż. Dustin Hoffman - kadr z filmu (źródło: materiały prasowe)

Kwartet to prawdziwy popis gry aktorskiej w wykonaniu gwiazdorskiej obsady: laureatki dwóch Oscarów Maggie Smith, jednego z najsłynniejszych brytyjskich komików Billy’ego Connolly’ego, nominowanej do nagrody Akademii Pauline Collins i dwukrotnie nominowanego do Oscara Toma Courtenaya.

To będzie niepowtarzalny koncert, w którym światowej sławy kwartet wokalny znów zaśpiewa razem. Na scenie spotkają się Jean – ekscentryczna diva, jej pierwszy mąż – Reggie, lubieżny Wilfred oraz roztrzepana Cissy, przedmiot pożądania Wilfreda. Tego wieczoru wyjdą na jaw ich sekrety.

Kwartet, to opowieść o ludziach, którzy są w jesieni swojego życia i wciąż mają wiele do zrobienia.

Ktoś mi kiedyś powiedział: ‘starość nie radość. A ja zawsze wierzyłem, że człowiek w każdym wieku może się rozwijać. Jak się ma już siedemdziesiąt pięć lat ma się przed sobą trzy drogi: rozwijasz się, cofasz, albo stoisz w miejscu. Ja wierzę, że można się rozwijać do samego końca.
– Dustin Hoffman, reżyser.

Billy Connolly, który w filmie wcielił się w postać lubieżnego Wilfreda, uważa, że stanowczo zbyt dużą wagę przywiązuje się do wieku aktorów:

Nie jestem młody, ale jeszcze nie umarłem. Co ma do rzeczy mój wiek? To tak, jakby ktoś obsadzał mnie według numeru ulicy, przy którym mieszkam – bezsens.
– Billy Connolly, aktor.

Słowa Connolly’ego doskonale oddają filozofię bohaterów filmu. Wiek jest dla nich pewną uciążliwością, ale nie przeszkodą w realizacji celów.

W filmie Kwartet zobaczyć będzie można, między innymi, takich aktorów jak: Maggie Smith, Tom Courtenay, Michael Gambon, Pauline Collins, Billy Connolly, Trevor Peacock, Sheridan Smith, David Ryall, Luke Newberry.

Kwartet, reż. Dustin Hoffman
Premiera: 12 kwietnia 2013 roku
Dystrybucja: Best Film

 

Dodaj komentarz