• 2013-01-02

IAMX na koncertach w Polsce

W listopadzie na dwóch koncertach w Polsce zagości zespół IAMX.  Grupa będzie promowała nowa płytę The Unified Field. Zespół wystąpi w Krakowie oraz w Warszawie.

IAMX (źródło: materiały prasowe)

IAMX (źródło: materiały prasowe)

IAMX to projekt za którym kryje się charyzmatyczny Chris Corner, jeden z awangardowych artystów naszych czasów, a także wokalista, kompozytor i założyciel formacji Sneaker Pimps, która zadebiutowała na rynku w 1996 roku za sprawą krążka Becoming X. Po trzech płytach i latach spędzonych w trasie z Sneaker Pimps, Chris Corner zdecydował się na solowy projekt – IAMX. Od samego początku projekt ten cechował się niezależnym i antykomercyjnym nastawieniem, bezkompromisową muzyką, skupiając się na silnych więzach z fanami, których grono cały czas się powiększa.

Powstały w 2004 r. IAMX ma na swoim koncie cztery płyty, które przekraczają granice gatunkowe, od elektro przez dance do eksperymentalnej bruleski i pulsujących ballad: Kiss And Swallow (2004), Alternative (2006) Kingdom Of Welcome Addiction (2009) oraz Volatile Times (2011).

Występy na żywo to znak rozpoznawczy IAMX. Wyzywające stroje i samodzielnie tworzone wizualizacje to tylko część atrakcji, jakimi Corner zaskakuje fanów podczas występów. Zespół na scenie daje z siebie wszystko, przez co koncerty IAMX zyskały reputację wyjątkowego wydarzenia. W styczniu ukaże się nowy, piąty już w dorobku album IAMX, The Unifiled Field, a singiel pod tym samym tytułem miał swoją premierę w grudniu.

Planowane koncerty:

  • 22 listopada – Kraków, Studio, godz. 20.00
  • 23 listopada – Warszawa, Stodoła, godz. 20.00

IAMX
listopad 2013 roku

Dodaj komentarz