• 2012-12-31

Festiwal Kamera Akcja – ruszył nabór

Do 16 marca potrwa nabór do Konkursu Etiud i Animacji 4. Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja w Łodzi.

Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej „Kamera Akcja” - statuetki (źródło: materiały prasowe)

Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej „Kamera Akcja” - statuetki (źródło: materiały prasowe)

Konkurs Etiud i Animacji skierowany jest do uczniów, studentów i absolwentów kierunków teoretyczno-filmowych. Inspiracje, tematyka, gatunek, technika są zupełnie dowolne.

Wyniki pracy Komisji Selekcyjnej, a tym samym wyłonienie uczestników konkursu, których prace zostaną zaprezentowane Jurorom podczas Festiwalu ogłoszone zostaną 28 marca 2013 roku. Werdykt Jury, złożonego ze specjalistów z zakresu filmoznawstwa i animacji, ogłoszony zostanie podczas gali zakończenia Festiwalu 12 maja 2013 roku.

Każdy uczestnik zakwalifikowany do Konkursu otrzyma podwójny karnet na wszystkie wydarzenia 4.Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja. Na Zwycięzców Konkursu czekają ponadto atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe.

Regulamin i Formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie Festiwalu.

Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej „Kamera Akcja” - gala otwarcia (źródło: materiały prasowe)

Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej „Kamera Akcja” - gala otwarcia (źródło: materiały prasowe)

Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja, to jedyne wydarzenie w Polsce poświęcone działalności krytyków filmowych. Festiwal organizowany jest przy wsparciu merytorycznym Instytutu Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie znajduje jeden z najważniejszych oddziałów filmoznawstwa w naszym kraju. Głównym celem festiwalu jest tworzenie żywego miejsca wymiany poglądów o sztuce filmowej kształtującego i wpływającego na młodych adeptów stawiających pierwsze kroki w dziedzinie krytyki filmowej.

Festiwal Kamera Akcja, to nie tylko kilkadziesiąt seansów filmowych, ale także panele dyskusyjne, warsztaty krytyczno-filmowe, konkurs na tekst krytyczny, konkurs na etiudę i animację, konkurs prelegencki, liczne koncerty, imprezy i spacer po filmowej Łodzi.

4.Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja
Od 9 do 12 maja 2013 roku
Łódzki Dom Kultury

Dodaj komentarz