• 2012-12-29

Eugeniusz Korin – Sęp

Od 11 stycznia w polskich kinach można będzie oglądać film Sęp, którego reżyserem jest Eugeniusz Korin.

„Sęp”, reż. Eugeniusz Korin - kadr z filmu (źródło: materiały prasowe)

„Sęp”, reż. Eugeniusz Korin - kadr z filmu (źródło: materiały prasowe)

W centrum Europy nagle, bez śladu, zaczynają znikać ludzie. Śledztwo trafia w ręce Sępa (Michał Żebrowski) – policjanta, który wydaje się być pozbawiony uczuć. Twardy, nieprzekupny, bez zobowiązań i przysług do wyświadczenia innym. Do czasu, aż poznaje Nataszę (Anna Przybylska) – kobietę inną niż te, które spotykał do tej pory. Sęp rozpocznie niebezpieczną grę z przeciwnikiem wyprzedzającym go wciąż o krok. Odkryje świat, w którym ludzie prowadzą podwójne życie. Pierwszy raz, logiczne myślenie wpędzi go w pułapkę bez wyjścia. Nagle z łowcy zamieni się w zwierzynę. Balansując na granicy namiętności i rozumu, świata logiki i sprytnej manipulacji, będzie musiał odpowiedzieć na pytanie: czy jest coś ważniejszego niż życie?

Ten film powinien wciągać, niepokoić i uzależniać – żeby ostatecznie porazić świadomością naszej wspólnej bezradności wobec Zła. Ten film powinien mówić o Złu całą prawdę. Że jest zakaźne. Że jest wieczne. Że istniejące prawo i wymiar sprawiedliwości nie są w stanie zadośćuczynić ludzkiemu prawu i ludzkiej sprawiedliwości. Że walczyć z Nim można tylko bezwzględnymi metodami. Że ci, którzy ze Złem tymi bezwzględnymi metodami walczą, wcześniej czy później stają się Jego odbiciem. Że nie walczyć z Nim niepodobna. Że walka z Nim jest nie do wygrania. Że jest to walka bez szczęśliwego zakończenia. Na tym polega tajemnica tragedii. Jednak pomimo tej wiedzy, człowiek zawsze będzie szukał wyjścia i będzie wierzył w możliwość szczęśliwego zakończenia. Na tym polega tajemnica życia. Gdyż tak samo niezniszczalna jak potęga Zła, jest potęga Dobra.

Eugeniusz Korin, reżyser.

W filmie Sęp występują: Michał Żebrowski, Anna Przybylska, Paweł Małaszyński, Daniel Olbrychski, Andrzej Grabowski, Andrzej Seweryn, Mirosław Baka, Przemysław Sadowski, Piotr Fronczewski.

Za muzykę odpowiedzialny jest zespół Archive.

Sęp, reż. Eugeniusz Korin
Premiera: 11 stycznia 2013 roku
Dystrybucja: ITI Cinema

Dodaj komentarz