• 2012-12-29

Tape w Teatrze Nowym w Łodzi

5 stycznia w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi będzie miała miejsce premiera spektaklu Tape, którego reżyserką jest Aneta Groszyńska.

„Tape”, reż. Aneta Groszyńska - próba spektaklu (źródło: materiały prasowe)

„Tape”, reż. Aneta Groszyńska - próba spektaklu (źródło: materiały prasowe)

Tape Stephena Belera, amerykańskiego dramatopisarza i scenarzysty, to historia o męskiej przyjaźni, w której wspomnienia z lat szkolnych odsłaniają, często ukrytą głęboko w człowieku, potrzebę rywalizacji i dominacji nad drugim.

Jon – filmowiec z aspiracjami i Vin – strażak, handlujący narkotykami spotykają się po latach w hotelowym pokoju. Rozmowa i wspomnienia z liceum szybko przeradzają się w kłótnie i wzajemne oskarżenia. W trójkącie miłosnym powód nieporozumienia jest zawsze jeden – kobieta. Jak zakończy się spotkanie? Co zarejestrowała tytułowa taśma? Jakie zwierzenia są w stanie przekreślić przyjaźń?

W 2001 roku na podstawie sztuki Richard Linklater (Berni, Ja i Orson Welles, Przed wschodem słońca, Przed zachodem słońca) zrealizował film Taśmy prawdy z Umą Thurman i Ethanem Hawkiem.

Scenografię przygotowała Marta Zając. Za kostiumy odpowiedzialna jest Joanna Wróbel.

W spektaklu Tape występują: Konrad Łaszewski, Maciej Miszczak, Karol Puciaty, Delfina Wilkońska

Przedstawienie powstało jako kooperacja Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi oraz Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

Tape, reż. Aneta Groszyńska
Premiera: 5 stycznia 2013 roku
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi

Dodaj komentarz