• 2012-12-24

Hitchcock już w lutym

8 lutego na ekrany kin wchodzi film Hitchcock, którego reżyserem jest Sacha Gervasi.

„Hitchcock”, reż. Sach Gervasi - kadr z filmu (źródło: materiały prasowe)

„Hitchcock”, reż. Sach Gervasi - kadr z filmu (źródło: materiały prasowe)

Alfred Hitchcock był mistrzem horroru i jedną z najbardziej niezwykłych postaci w historii kina. Jego twórczość wbijała widzów w fotele i weszła do klasyki filmu, ale życie osobiste Hitchcocka było niemniej ciekawe od jego produkcji – zwłaszcza jego burzliwy romans z Almą Reville która była współautorką scenariuszy do wielu filmów Hitchcocka.

Reżyser Sacha Gervasi naświetla historię skomplikowanej lecz fascynującej miłości. Pokazuje ją na tle wydarzeń, które zapisały się na kartach historii kina, mianowicie akcja rozgrywa się podczas kręcenia Psychozy. Wtedy nikt nie przypuszczał, że ta produkcja zmieni oblicze całej branży filmowej. Stała za nią niezwykła dwójka.

Pozwolę sobie wymienić cztery osoby, które okazały mi wiele serca, dodawały otuchy i były świetnymi partnerami. Mówię o moim montażyście, scenarzyście, matce mojej córki i kucharce działającej cuda. Nazywają się Alma Reville.
– Alfred Hitchcock.

Główne role zagrali nagrodzeni Oscarami Anthony Hopkins i Helen Mirren. Wcielili się w nie w iście hitchcockowskiej manierze – ich bohaterowie to ambitne i pełne pasji indywidualności, szczerze zakochani w sobie artyści, dla których miłość jest siłą napędową.

Hitchcock, reż. Sacha Gervasi
Premiera: 8 lutego 2013 roku
Dystrybucja: Imperial Cinepix

Dodaj komentarz