• 2012-12-24

Robert Proch w niedoczasie

W budynku Warszawa Wschodnia by Mateusz Gessler na terenie Soho Factory w Warszawie można oglądać wystawę prac Roberta Procha pt. w niedoczasie/time lags.

Robert Proch, wernisaż wystawy „w niedoczasie”, Warszawa Wschodnia, 11 grudnia 2012 roku (źródło: materiały prasowe organizatora)

Robert Proch, wernisaż wystawy „w niedoczasie”, Warszawa Wschodnia, 11 grudnia 2012 roku (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wernisażu oprócz obrazów artysty, można było podziwiać jego animacje, a także uczestniczyć w aukcji charytatywnej wielkoformatowego muralu na płótnie, prowadzonej przez Rafała Rutkowskiego. W weekend przed wernisażem Robert Proch zaadaptował przestrzeń restauracji na swoją pracownię wykonując live painting. Powstały wielkoformatowy obraz a la mural został zlicytowany w trakcie wieczoru. Dwie części muralu udało się zlicytować za 8000 złotych. Pieniądze z licytacji, a także 10% ze sprzedaży każdego obrazu zostaną przekazane podopiecznym Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci.

Na wystawie w Warszawie prezentowanych jest 19 najnowszych obrazów artysty malowanych akrylem na płótnie. Prace są wynikiem interpretacji pędu współczesnego świata i ludzkich zmagań z coraz większymi oczekiwaniami. Jak mówi artysta: Otacza nas pośpiech i poczucie nieuzasadnionego spóźnienia.

Jarosław Gajewski, prezes Lemon Film Studio mówi:

Bardzo się cieszę, że udało nam się uczestniczyć w tym przedsięwzięciu, ponieważ promuje ono młodego, bardzo zdolnego artystę, który poza twórczością malarską zajmuje się także sztuką multimedialną. Osobiście bardzo doceniam to co robi, jestem fanem jego twórczości, a szczególnie cenię go za to, że niektóre z jego dzieł – murale – ożywiają miejskie otoczenie, które niestety nie zawsze należy do najpiękniejszych. Przede wszystkim jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy wspomóc tak szlachetną inicjatywę, jaką jest zbiórka pieniędzy dla dzieci w hospicjum.

Współorganizator aukcji i wystawy: Dom produkcyjny Lemon Film
Organizator : Lifesenses Art Project

Robert Proch jest absolwentem animacji na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Tworzy graffiti, murale, obrazy i animacje. Jego prace są dynamiczne i pełne żywych kolorów. To interpretacja codzienności z pogranicza abstrakcjonizmu i ekspresjonizmu, obraz zdekonstruowanej rzeczywistości. Do tej pory prace artysty doceniono na wielu wystawach zagranicznych, m.in.: w Los Angeles, Lizbonie, Wiedniu, Monachium, Budapeszcie czy w Berlinie.

Robert Proch, w niedoczasie/time lags
Wernisaż: 11 grudnia 2012 roku
Wystawę można oglądać do 31 grudnia 2012 roku
Warszawa Wschodnia by Mateusz Gessler, Soho Factory
ul. Mińska 25
Warszawa

Dodaj komentarz