• 2012-12-20

Wroclove Design Festival 2013

Od 9 do 12 maja we Wrocławiu potrwa Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów Wroclove Design 2013.

Wroclove Design Festival 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wroclove Design Festival 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Design łączy to motto Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów Wroclove Design 2013, który ma stać się areną integracji międzykulturowej i międzypokoleniowej. Swoistą katedrą demokracji, prezentującą koncepty kreatywne, artystyczne i biznesowe. Dialogiem pomiędzy uczestnikami procesu projektowego: twórcami i odbiorcami, projektantami i producentami, klientami i produktami, funkcjonalnością i sztuką; układem współzależności wymagającym zrozumienia, tolerancji i otwartości oraz świadomości procesów biznesowych.

Jego organizatorzy wierzą, że Wrocław – Miasto Spotkań i Europejska Stolica Kultury 2016, jest idealnym miejscem do otwartej, wieloaspektowej przygody z designem, kreatywnością i innowacją. Dynamicznie rozwijające się centrum nauki i biznesu, dzięki swojej wielonarodowościowej tożsamości oraz otwartości jest idealnym miejscem do prezentacji designu we wszystkich jego odmianach.

Pragniemy przedstawić nowe oblicze designu, którym jest nie tylko zespół przedmiotów materialnych ale także świadomy przekaz ideologiczny. Nawiązując do koncepcji linii metra, pragniemy skupić się na korelacji pomiędzy nimi. Każda z linii podąża w innym kierunku, ale dzięki ścisłej współpracy (przesiadając się z jednej linii do drugiej), pozwalają szybciej dotrzeć do celu. Tak jak metro powstało z myślą o mieszkańcach wielkich miast, tak i Wroclove Design Festiwal jest skierowany do odbiorcy masowego. Począwszy od ludzi mocno zaangażowanych w myśl Designu, uznanych twórców designu, producentów, młodych projektantów, środowisk biznesowych, studentów i środowisk akademickich, poprzez zwykłych mieszkańców- tych starszych i młodszych. Zależy nam na zwróceniu uwagi zwykłych obywateli na design, który otacza nas na co dzień.

– Organizatorzy Wroclove Design Festival

Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów Wroclove Design 2013
9-12 maja 2013 r.
Wrocław

Dodaj komentarz