• 2012-12-20

Kowalski i Giedrojć laureatami konkursu fotograficznego EPC

18 grudnia Kacper Kowalski i Michał Giedrojć odebrali nagrody w 7. edycji konkursu Emirates Photography Competition (EPC). Uroczystość odbyła się w Teatrze Narodowym w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Abu Dhabi.

Kacper Kowalski, „Autumn”, praca nagrodzona w EPC 2012 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kacper Kowalski, „Autumn”, praca nagrodzona w EPC 2012 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konkurs ten, pod względem rozmachu organizacyjnego, należy do największych na świecie. W tym roku do konkursu wpłynęło ponad 3.000 prac z 60 krajów (w tym 22 z Polski). Pula nagród wyniosła ponad 135 tys. dolarów amerykańskich.

Konkurs organizowany był pod hasłem Cultural Reflections. Poza tematem przewodnim prace można było zgłaszać w kategoriach tematycznych: Natura, Portret, Makrofotografia i Sport. Poza Grand Prix jury przyznało medale w kategorii głównej i w kategoriach tematycznych oraz wyróżnienia we wszystkich kategoriach i w kategorii dodatkowej: Fine Art. Wręczono także nagrody dla najlepszych młodych fotografów (do 21 lat).

Kacper Kowalski, jeden z najbardziej uznanych na świecie fotografów lotniczych, otrzymał pierwszą nagrodę i złoty medal w kategorii Nature. Jego prace były wielokrotnie nagradzane w wielu prestiżowych konkursach, m.in. World Press Photo (2009) i Leica Oskar Barnack Awards (2011). Kacper jest reprezentowany na rynku fotografii kolekcjonerskiej przez Leica Gallery Warszawa, a jego zdjęcia można zobaczyć na stronie domowej oraz w galerii internetowej.

Michał Giedrojć, student fotografii na ASP w Poznaniu uzyskał wyróżnienie w kategorii Fine Arts. Ten młody artysta także ma już na swoim koncie kilka prestiżowych nagród – m.in. w konkursach International Photography Awards (IPA) i w Prix de la Photographie, Paris (Px3). Jego prace można obejrzeć na stronie domowej.

Kacper Kowalski i Michał Giedrojć, 7. edycja EPC
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 18 grudnia 2012 roku
Teatr Narodowy
Abu Dhabi

Dodaj komentarz