• 2012-12-19

Bohdan Sláma, reżyser Czterech słońc z wizytą w Polsce

Od 3 do 4 stycznia z wizytą w Polsce będzie przebywał  Bohdan Sláma. Reżyser odwiedzi Warszawę i Wrocław w ramach promocji swojego najnowszego filmu Cztery słońce.

Bohdan Sláma - reżyser (źródło: materiały prasowe)

Bohdan Sláma - reżyser (źródło: materiały prasowe)

Bohdan Sláma będzie gościem specjalnych pokazów Czterech słońc w Warszawie i Wrocławiu. Najpierw 3 stycznia w warszawskim kinie Muranów, gdzie o 20.30 odbędzie się premierowy pokaz jego najnowszego filmu, a dzień później o godzinie 20.00 we wrocławskim kinie Nowe Horyzonty.

Najnowszy film Slámy, jako pierwsza czeska produkcja w historii, zadebiutował w konkursie na festiwalu w Sundance. Ta słodko-gorzka opowieść o parze trzydziestolatków – małżeństwie z dziećmi – i ich przyjaciołach, pełna jest celnych obserwacji i subtelnego humoru w tradycji najlepszych czeskich filmów. Bohaterowie Czterech słońc walczą z wyzwaniami codzienności, frustracjami i pokusami, jednocześnie szukając szczęścia i spełnienia.

Bohdan Sláma urodził się w czeskiej Opawie w 1967 roku. Studiował reżyserię na FAMU. Jego pełnometrażowy debiut, Dzikie pszczoły miał premierę w 2002 roku na festiwalu w Rotterdamie, gdzie zdobył Złotego Tygrysa. Jego kolejny film, Szczęście po raz pierwszy zobaczyła w 2005 roku publiczność festiwalu w San Sebastian, gdzie obraz zdobył zarówno główną nagrodę, jak i laur dla najlepszej –aktorki. Po jego trzecim pełnometrażowym filmie – Mój nauczyciel – prestiżowy branżowy magazyn Variety umieścił Slámę na liście dziesięciu reżyserów świata, których należy obserwować.

Wizyta Bohdan Slámy w Polsce
Od 3 do 4 stycznia 2013 roku
Kino Muranów w Warszawie, Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu

Dodaj komentarz