• 2012-12-18

Buldog we Wrocławiu

22 lutego w klubie Łykend we Wrocławiu zagra Buldog.

Buldog (źródło: materiały prasowe)

Buldog (źródło: materiały prasowe)

Zespół Buldog stworzyły został w 2004 roku przez osoby bezpośrednio związane z Kultem. Do lipca 2009 roku wokalistą był Kazik Staszewski, basistą menedżer Kultu Piotr Wieteska, Syn Stanisława – dawny klawiszowiec Kultu, gitarzystą Wojciech Jabłoński z Kultu, a za perkusją zasiadł muzyk, który pracował w Kult – Ochronie Adam Swędera (niegdyś perkusista Róż Europy). A także sekcja dęta Kultu – Zdunek, Glazik i Ważny. W 2006 roku dołączył do zespołu DJ George, a w 2008 Ala Gadomska na waltorni. W lipcu 2009 roku Kazika Staszewskiego zastąpił Tomek Kłaptocz (wieloletni wokalista zespołu Akurat).

W 2006 roku zespół wydał pierwszą płytę zatytułowaną po prostu Płyta. Pod koniec kwietnia 2010 roku ukazała się druga płyta zatytułowana Chrystus Miasta. Trzeci album zespołu pt. Laudatores Temporis Acti i ukazała się jesienią 2011 roku.

Podobnie jak na poprzednich albumach, większość tekstów do piosenek to wiersze. Zespół muzycznie zinterpretował teksty takich autorów jak: Julian Tuwim, Agnieszka Osiecka, Adam Asnyk, Tadeusz Gajcy, Josif Brodski czy Rafał Wojaczek. W wykonaniu Buldoga wykonane utwory to jednak nie poezja śpiewana a wykonanie czysto rockowe.

Buldog
22 lutego 2013 roku
Klub Łykend we Wrocławiu

Dodaj komentarz