• 2012-12-17

Street Foto – Co Warszawiacy noszą w Starej Galerii ZPAF

Od 18 grudnia w Starej Galerii ZPAF w Warszawie będzie można oglądać wystawę fotografii Street Foto – Co Warszawiacy noszą. Ekspozycja wieńczy i podsumowuje trzymiesięczne warsztaty fotograficzne zorganizowane przez Okręg Warszawski ZPAF.

Fot. Linda Majerowicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Linda Majerowicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wykładowcy warsztatów wśród których znaleźli się Stanisław Fitak, Jagna Olejnikowska i Andrzej Zygmuntowicz starali się przekazać słuchaczom najistotniejszą wiedzę, przygotować ich praktycznie i teoretycznie do fotografowania w świadomy i przemyślany sposób. Efekty wspólnej pracy zobaczyć będzie można na wystawie podsumowującej – prezentującej wybrany w drodze konkursu zestaw najciekawszych prac powstałych podczas realizacji projektu. W Starej Galerii ZPAF można będzie obejrzeć 65 najlepszych fotografii młodych twórców  w większości po raz pierwszy prezentujących swoją twórczość tak szerokiemu gronu odbiorców, po raz pierwszy poddających się konfrontacji z opinią bezstronnych widzów.

Autorzy wystawy na fotografiach budują portret Warszawy i jej mieszkańców, przedstawiają codzienność zwykłych ludzi, ukazują ulicę w kontekście wielopłaszczyznowym – prezentują różną interpretację zadanego tematu co warszawiacy noszą. Cześć autorów skupiła się na modzie podglądając styl warszawiaków, zwracając uwagę na formę, kolor, faktury. Inni patrzyli na dłonie, twarze czy mowę ciała napotkanych – przekazując tym samym ich (i swoje) emocje, zatrzymując w kadrze stopklatki z życia bohaterów pędzącego miasta. Wszyscy przemierzając ulice Warszawy starali się – pozostając niewidzialnymi – chwytać dla danej chwili najważniejszy, najciekawszy moment. Zapisać unikatową scenę z codziennego życia, jedną z form rzeczywistości, która bez fotografii umknie bez śladu w nurcie przemijania.

Kurator wystawy: Milena Marciniak

Street Foto – Co Warszawiacy noszą
Wernisaż: 17 grudnia 2012 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 31 grudnia 2012 roku
Stara Galeria ZPAF
Pl. Zamkowy 8
Warszawa

Dodaj komentarz