• 2012-12-14

Paszporty Polityki – muzyka

Od 19 grudnia będzie można oddać swój głos w konkursie Paszportów Polityki. Marcin Masecki znalazł się w gronie nominowanych w kategorii Muzyka popularna w XX edycji konkursu.

Paszporty Polityki (źródło: materiały prasowe)

Paszporty Polityki (źródło: materiały prasowe)

Kapituła przyznając nominację Maseckiemu swój wybór uzasadniała:

Za to, że jako błyskotliwy pianista i kompozytor erudyta z humorem, inteligencją i bezczelnym wdziękiem wywraca i przedefiniowuje muzyczne kanony.

Ostatnia płyta Marcina Maseckiego z wykonaniem Sztuki fugi Jana Sebastiana Bacha, we wrześniu br. ukazała się nakładem LADO ABC we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Uroczysta gala ogłoszenia i wręczenia nagród odbędzie się w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej 15 stycznia 2013r. Nagrody w kategoriach: film, teatr, sztuki wizualne, muzyka poważna, muzyka popularna, literatura, zostaną przyznane już po raz 20. W tej jubileuszowej edycji wyjątkowo laureatów Paszportów Polityki wybierze publiczność oddając głosy na stronie internetowej.

Paszporty Polityki to nagroda ustanowiona w 1993 roku przez tygodnik Polityka. Przyznawana jest twórcom w sześciu kategoriach: literatura, film, teatr, muzyka poważna, muzyka popularna i sztuki wizualne oraz, od roku 2002, obejmuję także nagrodę specjalną – kreator kultury za osiągnięcia w krzewieniu kultury.

Paszporty Polityki
15 stycznia 2013 roku
Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR